Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Monitoring stavu ložisek zlepšuje proces broušení
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Monitoring stavu ložisek zlepšuje proces broušení

Sledování stavu ložisek není jen způsob, jak včas zjistit potřebu jejich výměny, ale také způsob, jak si udělat obrázek o stavu celého stroje nebo zařízení. Pro ilustraci výhod služby CMS (Condition Monitoring Service) od firmy NSK budou uvedeny dva příklady jejího využití pro brousicí stroje.

Služba CMS, která je součástí programu AIP+ (Added Value Programme) od firmy NSK, umožňuje zjistit stav strojních součástí, jako jsou např. ložiska, za provozu stroje. Měřicí systém speciálně vyvinutý pro tento účel zaznamenává vibrace, teplotu a otáčky strojních součástí a následně je analyzuje pokročilým softwarem. Software vytváří podkladová data využívaná pro vyhodnocení očekávané zbytkové životnosti ložisek a indikuje například nedostatečné mazání, poškození oběžné dráhy ložiska otlakem nebo chyby v ustavení ložiska. Data poskytují hlubší pohled na stav celého zařízení nebo procesu.


Během operace broušení musí mít pohony vřetena a pracovní hlavice orovnávače hladký a přesný chod. (Foto: sorapolujjin/Fotolia)

Zjištění příčin odchylek tvaru vzniklých při broušení

Data z provozu mohou být použita také pro určení (alespoň přibližné) příčin odchylek tvaru vzniklých při broušení. Společnost NSK používá tuto metodu ve svém vlastním závodě v Británii. V tomto případě začal stroj, který brousí oběžné dráhy ložisek, vyrábět obrobky s nevyhovujícími odchylkami tvaru. Po několika pokusech o opravu a neúspěšném hledání možných závad vzniklo podezření, že příčinou musí být poškození ložiska. Při hledání definitivního řešení se společnost NSK rozhodla analyzovat stav stroje prostřednictvím CMS.


Jestliže se při broušení vyskytnou odchylky, služba CMS od NSK pomáhá identifikovat možné příčiny.

Odborníci nastudovali data o pohonu a po zvážení všech důležitých faktorů – jako jsou technické podrobnosti o motoru a ložiscích – vykonali měření před výměnou ložisek a po ní. Analýza ukázala, že příčinou chyb není brousicí vřeteno ani pracovní hlavice orovnávače. To ušetřilo pracovníkům obsluhy mnoho hodin práce spojených s demontáží vřetena. Místo toho tým velmi rychle odhalil skutečnou příčinu problému, po jejímž odstranění se už neobjevily žádné další vady tvaru oběžné dráhy ani kvality povrchu.

Celkem byly ušetřeny tři pracovní dny, které by byly nutné k demontáži vřetena a hledání potenciálních chyb ložisek, nehledě na ztrátu výroby spojenou s odstávkou v každé postižené výrobní lince. Výsledkem je zkrácení doby údržby a odstávek, přičemž úspory byly vyčísleny na 13 080 eur.


Řada vysokorychlostních kuličkových ložisek s kosoúhlým stykem ACBB Robust od NSK

Rychlé ověření stavu ložisek vřetena brusky

Ve druhém případě zjistili uživatelé bezhroté brusky chyby tvaru vznikající při broušení. Technici údržby se domnívali, že příčinou je poškození některých ložisek sestavy vřetena. Protože v brousicím vřetenu je množství různých typů ložisek v osmi různých velikostech, použila firma NSK službu CMS, aby pomohla týmu údržby určit, která ložiska jsou vadná, a najít trvalé řešení problému. Po měření klíčových veličin souvisejících s údržbou, které bylo realizováno za chodu stroje, ukázala analýza získaných dat, že ve skutečnosti ložiska vřetena nebyla příčinou chyby. V důsledku toho se technici údržby mohli rychle soustředit na jiné oblasti a uživatel ušetřil dva pracovní dny, které by jinak musel věnovat demontáži vřetena, a vyhnul se ztrátám spojeným s odstávkou. Celkové úspory byly vyčísleny na 33 600 eur.

NSK Polska

nawrocka-a@nsk.com

www.nskeurope.cz

Další články

Převody/pohony/ložiska/spojky
Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: