Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> MSV ve znamení monitorovacích zařízení i výroby plastů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

MSV ve znamení monitorovacích zařízení i výroby plastů

Na naše otázky tentokrát odpovídají Ing. Jakub Červeň Sales Manager firmy 4dot a Ing. Markéta Havlíková marketing a komunikace A.M.


Ing. Jakub Červeň (Zdroj: 4dot)

MM: Prosím představte nám svoji firmu.

J. Červeň: Naše firma se zaměřuje převážně na monitoring strojů a průmyslových zařízení. Pomáháme společnostem s prediktivní údržbou a jsme schopni poskytnout též informace o vytížení stroje, zabezpečit ochranu (detekce kolizí) či dodat technologie pro sledování tvářecích strojů. Přijdeme, osadíme stroj senzory, nastavíme analýzy a v reálném čase vyhodnocujeme sbíraná data. Výstupy jsou poté zobrazeny ve webové aplikaci a v případě změny stavu stroje zákazníkovi okamžitě přijde upozornění na mobilní telefon nebo e-mail.

M. Havlíková: Jsme dodavatelem přídavných strojů a zařízení pro provozy zabývající se zpracováním plastů především v oborech vstřikování, vyfukování, vytlačování, zpracování PET i druhotných plastových odpadů. Téměř 30 let se zabýváme problematikou zpracování plastů v oblastech sušení materiálu, jeho dopravy, směšování materiálů, temperace a chlazení, recyklační linky a mnoha dalších. Mnoho typů strojů jsme dlouho sami vyvíjeli a vyráběli, a i nyní, po ukončení vlastní výroby, jsme v kontaktu s přímými výrobci námi dodávaných strojů, na jejichž vývoji se v rámci možností podílíme. Pro český trh dodáváme stroje a zařízení Maguire, Syncro, Shini, MB Conveyors a Lorandi Silos.


Ing. Markéta Havlíková (Zdroj: A.M.)

MM: Proč jste se rozhodli vystavovat na MSV, jaký přínos očekáváte?

J. Červeň: Po oba ročníky, kterých jsme byli účastni, se nám podařilo přinést na veletrh něco nového. V roce 2018 to byly technologie pro monitoring tvářecích strojů a vloni nová monitorovací jednotka Chipmunk, které měla velký úspěch. Věřím, že i letos budeme moci návštěvníkům ukázat zajímavé novinky. Velmi příjemná je i možnost potkat se s partnery, s nimiž se během roku běžně nevídáme.

M. Havlíková: MSV v Brně je nejvýznamnějším průmyslovým veletrhem v ČR i na Slovensku, proto zde, spolu s kolegy ze slovenské AM SK, vystavujeme. Je to příležitost potkat se s našimi stávajícími zákazníky a oslovit ty potenciální. V ČR neustále vstupují na trh nové firmy a také požadavky trhu se mění. Navíc zde zastupujeme zahraniční společnosti, pracující na vývoji svých zařízení, takže máme pro MSV pokaždé nějakou novinku. Vloni například to byl patentovaný vakuový sušicí stroj Ultra společnosti Maguire.


MM: Jak hodnotíte loňský ročník a co vás na něm zejména zaujalo?

J. Červeň: Byl pro nás zajímavý zejména z pohledu plánu vstoupit s Chipmunkem na nové trhy. Byli jsme příjemně překvapeni, jak velký zájem naše jednotka vyvolala, a dnes již můžeme říci, že to byl úspěšný veletrh. Další z loňských novinek byl projekt Digitální továrna 2.0, kterého jsme byli součástí a který také přispěl k zvýšenému zájmu o náš monitorovací systém.

M. Havlíková: Moc děkujeme všem, kteří se za námi vloni zastavili – návštěvnost našeho stánku byla skutečně vysoká. Oceňujeme i zvýraznění tématu cirkulární ekonomika. To se vloni objevilo i na obou dalších největších plastikářských výstavách K Show a Chinaplas. Téma cirkulární ekonomiky se postupně dostává do popředí zájmu ekologicky smýšlejících subjektů, přičemž námi nabízená zařízení do cirkulární ekonomiky rozhodně patří.

Ing. Jakub Červeň a Ing. Markéta Havlíková


 

Další články

Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: