Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> MSV ve znamení sofistikovaných řešení
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

MSV ve znamení sofistikovaných řešení

Na naše otázky odpovídají Zuzana Štemberová, Project Engineer ve společnosti Advanced Engineering, a Pavel Šumera, ředitel firmy Hennlich.

MM: Prosím, představte nám svoji firmu.


Zuzana Štemberová (Zdroj: Advanced Engineering)

Z. Štemberová: Advanced Engineering je ryze českou technologickou společností, která své služby, technická řešení a softwarové nástroje dodává nejen v ČR a SR, ale celosvětově. Zabýváme se CAE analýzami, počítačovými simulacemi a optimalizacemi ve vývoji produktů zejména v automobilovém, leteckém a strojírenském průmyslu.
Poskytujeme inženýrské služby, pomáháme u klientů zavádět CAE nástroje do praxe a zabezpečujeme technickou podporu. Jsme Channel Partner společnosti Altair Engineering pro Českou a Slovenskou republiku.


Pavel Šumbera (Zdroj: Hennlich)

P. Šumera: Společnost Hennlich je předním dodavatelem komponentů i kompletních technických řešení pro mnohá odvětví průmyslu, například strojírenství, automobilový, chemický, papírenský či důlní. Bohaté zkušenosti má s dodávkami pro výrobce oceli, energií, investičních celků a hydrauliky. Zaměřuje se také na dynamicky rostoucí obor úspor energií a obnovitelných zdrojů. Firma vyvíjí a vyrábí vlastní výrobky, jako jsou manipulátory pro letecký průmysl, mlžná děla či nakládací hubice. Na domácím trhu působí od roku 1991, ale kořeny firmy sahají až do roku 1922.

MM: Proč jste se rozhodli vystavovat na MSV, jaký přínos očekáváte?

Z. Štemberová: Neustále rozšiřujeme síť svých klientů, mezi které patří významní finální výrobci a dodavatelé pro automobilový, letecký a kolejový průmysl a dále malé i velké strojírenské společnosti. Účastí na MSV chceme tuto síť dále rozšiřovat.

P. Šumera: Na MSV vystavujeme prakticky od vzniku naší společnosti na začátku 90. let. Přestože se doba výrazně změnila, považujeme stále MSV za tradiční součást své komunikace směrem k zákazníkům. Využíváme jej především pro setkání se stávajícími zákazníky a dodavateli, ale i k představení novinek, které chystáme či již máme zařazené v sortimentu.

MM: Jak hodnotíte loňský ročník a co vás na něm zejména zaujalo?

Z. Štemberová: Myslím, že loňský ročník byl velmi úspěšný a potěšilo nás, kolik lidí naše práce a naše nástroje zaujaly.

P. Šumera: Co do návštěvnosti byl minulý ročník určitě nadprůměrným ve srovnání s posledními lety, což hodnotím pozitivně. Z profesního hlediska mě zaujala především stále se rozšiřující zaměření mnoha firem na digitalizaci v průmyslu, tzv. Průmysl 4.0, kde se snažíme prosazovat s některými vybranými produkty také my. Data a schopnost s nimi v průmyslu pracovat budou hrát stále větší roli. Zajímá mě, kam se průmysl posune v této oblasti za další rok, což jistě bude možné posoudit na letošním MSV, kam se opět těším.

Zuzana Štenberová

Martin Jonáš

Další články

Management a řízení
Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: