Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> MSV ve znamení speciálních nástrojů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

MSV ve znamení speciálních nástrojů

Na naše otázky tentokrát odpovídá Vavřinec Pečinka, majitel společnosti ANAJ Czech.

MM: Prosím, představte nám svoji firmu.

V. Pečinka:
Vznik firmy ANAJ se datuje rokem 1994. Jde o rodinnou firmu působící v oboru přesného strojírenství v segmentu výroby speciálních nástrojů pro třískové obrábění. Jde především o kusovou výrobu originálních nástrojů dle zadání zákazníka. Motem firmy není prodej nástrojů, ale myšlenkových řešení přinášejících našim zákazníkům snížení nákladů výrobních procesů. Velký důraz klademe na poskytovanou službu servisu přeostření nástrojů, která často hraje rozhodující roli v celkových nákladech po dobu jejich životnosti.


Vavřinec Pečinka, majitel společnosti ANAJ Czech. (Zdroj: ANAJ Czech)

Spektrum vyráběných nástrojů začíná monolitními nástroji určenými k vrtání, zahlubování nebo tvarovému frézování. Vyrábíme také tvarové VBD pro soustružení složitých tvarů zápichem. Firma se zaměřuje na kompletní řady nástrojů pro výrobu turbín v energetice. Od obrábění zámku rotoru turbíny přes frézování zámku lopatek, včetně jejich povrchu. V poslední době se podařilo rozšířit portfolio o nástroje pro výrobu ozubení. Prvním krokem byla výroba odvalovacích fréz z materiálů HSS PM nebo HM. Koncem roku 2020 doplníme nabídku o obrážecí nástroje a pro rok 2021 připravujeme vývoj a výrobu pro Power Skiving.

MM: Proč jste se rozhodli vystavovat na MSV, jaký přínos očekáváte?

V. Pečinka:
Patříme k tradičním vystavovatelům MSV v Brně. Veletrh využíváme pro představení nástrojových novinek, ale také k doladění komunikace se svými zákazníky. Také společné večery firemního týmu mají svůj význam a přispívají k zlepšení celkového obrazu firmy u zákazníků.

MM: Jak tedy hodnotíte loňský ročník a co vás na něm zejména zaujalo?

V. Pečinka:
Loňský ročník byl pro nás důležitý, protože jsme potvrdili svoji pozici na trhu s nástroji k výrobě ozubení, který podtrhuje naši budoucí pozici na trhu s nástroji jako celku.

Hana Janišová

Další články

Novinky z veletrhů a výstav
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: