Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> MSV ve znamení svařování i zpracování plechů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

MSV ve znamení svařování i zpracování plechů

Na letošním MSV v Brně se setkají i výrobci špičkových zařízení pro svařování a strojů pro zpravování plechů. Na naše otázky odpovídají Taťána Malá, jednatelka společnosti JC-Metal, a Jaroslav Pavlů, majitel firmy Presstechnik.

MM: Prosím představte nám svoji firmu.

T. Malá
: Vyrábíme poctivé upínací nářadí pro svařování a jsme také výhradním distributorem proslulých svařovacích stavebnic Siegmund pro Českou a Slovenskou republiku. Námi nabízené rychloupínky, svěrky, rozpěrky, svařovací polohovadla, stoly a další vychytávky usnadňují práci domácím kutilům, řemeslníkům i zaměstnancům velkých výrobních firem.


Taťána Malá
Zdroj: JC-Metal

J. Pavlů: Naše společnost se zabývá prodejem a servisem strojů na zpracování plechu. Hlavně se jedná o ohraňovací lisy, lasery, nůžky na plech, zakružovačky a další. Zakládáme si na péči o zákazníka po dobu celé zakázky – od navržení vhodného stroje přes realizaci až po pozáruční servis. Součástí péče o zákazníky je jejich vzdělávání v dané oblasti, což je velmi důležité. Předejde se tak spoustě zbytečných nejasností a zakázka získá na rychlosti. Naším krédem je dodávat kvalitní stroje a neustále se vzdělávat, abychom dokázali podpořit zákazníka v jeho cílech.


Jaroslav Pavlů
Zdroj: Presstechnik


MM: Proč jste se rozhodli vystavovat na MSV, jaký přínos očekáváte?

T. Malá: Na MSV vystavujeme již 22. rokem. Tato událost se pro nás stala krásnou tradicí. Pravidelně se zde setkáváme se svými obchodními partnery, stávajícími i novými zákazníky. Můžeme jim naživo předvést výhody svařovacích stavebnic a seznámit je s různými možnostmi upínacích systémů, přičemž si mohou práci se stavebnicí sami vyzkoušet.
 

J. Pavlů: Očekáváme, že se pro zákazníky staneme reálnějšími. Uvidí, že tu pro ně opravdu jsme a pevně držíme svou pozici na trhu. S tím se samozřejmě pojí očekávaný nárůst prodeje a komunikace z firmy k zákazníkům i zpět do firmy.
 

MM: Jak hodnotíte loňský ročník a co vás na něm zejména zaujalo?

T. Malá: Loňský ročník považujeme za jeden z nejlepších. Byl pro nás velmi úspěšný. Mezi lidmi vládla pozitivní atmosféra a také chuť zajímat se o dosud nepoznané. Pokaždé nás těší, když můžeme návštěvníkům předvést něco, co ještě neznají, a rozšířit tak jejich obzory.
 

J. Pavlů: Osobně celý veletrh hodnotím velmi kladně. Nesouhlasím s tvrzením, že v dnešní době veletrhy ztrácejí smysl. Je to setkání se zákazníky, ať již poprvé, nebo poněkolikáté v zajímavém prostředí a společně s konkurencí. Vnímám to jako nesporný přínos. Veletrh firmě otevírá možnosti, jak se dostat k většímu počtu zákazníků, zákazníkům ukazuje, že jsme pro ně stabilním partnerem, a také se vzájemně pozná konkurence, což vede k dalšímu posunu v pohledu na náš obor.


msvoboda@bvv.cz 

Další články

Všeobecné strojírenství
Technologie spojování/ dělení materiálů
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: