Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Na brněnské výstaviště zavítá i kolaborativní robot
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Na brněnské výstaviště zavítá i kolaborativní robot

Litoměřická strojírenská firma Hennlich, která se MSV pravidelně účastní již od začátku 90. let minulého století, představí také na letošním veletrhu několik novinek.

Mezi vystavenými exponáty bude mimo jiné kolaborativní robot, nové pneumatické prvky, energetické řetězy a řada dalších komponent.

První kolaborativní robot od Hennlichu

Hennlich se pouští na pole kolaborativních robotů. Na MSV představí kolaborativní robotické rameno Panda od německé společnosti Franka Emika. Robotické rameno dosahuje vysoké opakovatelné přesnosti i při vysokých rychlostech. Velká citlivost umožňuje provádět jemné úkony při lisování, zakládání nebo šroubování. Rameno je osazeno více než 100 snímači, čímž je zajištěna rychlá detekce a reakce na případnou nechtěnou kolizi v řádu milisekund.

Nové pneumatické prvky

Společnost Hennlich na MSV představí nové pneumatické komponenty. V této oblasti spolupracuje s předním světovým výrobcem působícím ve 117 zemích světa, který se vyznačuje širokým sortimentem, skvělým poměrem výkon/cena a svůj vývoj směruje na průmyslovou automatizaci.

Unikátní lehký energetický řetěz

Inspirován přírodou, určený pro průmysl – to je nový energetický řetěz E4Q. Jeho články mají hladký a zaoblený tvar a zcela novou koncepci příček se sníženou hmotností a jednoduchým uzamykáním. Tyto inovace umožňují otevření i zavření řetězu během několika sekund bez použití nářadí. Energetický řetěz byl vyvinut speciálně pro dlouhé samonosné pojezdy.

Modulární systém pro odlehčení tahu CFU

V expozici firmy Hennlich bude vystaven také tribologicky optimalizovaný modulární systém pro odlehčení tahu CFU. Systém umožňuje rychlé a jednoduché vkládání kabelů. V jednom systému energetického řetězu lze vést kabely a hadice o různých průměrech. Dosahuje vysoké přídržné síly a je tak vhodný i pro dlouhé pojezdy.

UR svorky pro přívod energií k robotům

Přivést bezpečně energie ke všem osám kolaborativních robotů malých velikostí bude nyní snadnější. Umožní to UR svorky – další veletržní novinka. Na tělo robotů se snadno připojí pomocí nastavitelných připojovacích pásek, které si zákazník může nastavit dle vlastní potřeby. Jsou dostupné i v plastovém provedení se zaobleným designem pro kolaborativní roboty.

Lineární vedení HDR pro jednokolejnicové aplikace

Zajímavým exponátem bude také lineární vedení HDR z produkce světového lídra, japonské firmy THK. Díky své tuhé konstrukci je vhodné především pro jednokolejnicové aplikace, které jsou tak kompaktnější a lehčí. Kuličkové dráhy na boku kolejnice předcházejí usazování nečistot. Pro zvýšenou ochranu proti znečištění je určena kombinace s krycím páskem na kolejnici. U lineárního vedení HDR lze kombinovat různé typy vozíků a kolejnic nebo dodat obě části zvlášť.


Na letošním MSV bude mít premiéru kolaborativní robot Franka Emika. (Foto: Franka Emika/Hennlich)


Hennlich na MSV představí nové pneumatické prvky. (Foto: E.MC/Hennlich)


Unikátní lehký energetický řetěz E4Q s novou koncepcí příček se sníženou hmotností a jednoduchým uzamykáním. (Foto: Igus/Hennlich)


Tribologicky optimalizovaný modulární systém pro odlehčení tahu CFU. (Foto: Igus/Hennlich)


UR svorky slouží k bezpečnému a snadnému přívodu energií ke všem osám kolaborativních robotů malých velikostí.


Hennlich
jonas@hennlich.cz
www.hennlich.cz
hennlich, 3520 zn.
Na brněnské výstaviště zavítá i kolaborativní robot
Martin Jonáš
Hennlich, umístění na MSV: pavilon V, stánek 113.

Další články

Automatizace, regulace
Elektrotechnika a regulace
Pneumatické prvky/ kompresory

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: