Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nástroje pro Parabolic Performance Cutting
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nástroje pro Parabolic Performance Cutting

Produktová řada PPC společnosti Hoffmann Group byla rozšířena o kopírovací frézu s vyměnitelnými destičkami a stávající tvrdokovová soudečková fréza PPC byla optimalizována pro obrábění vysoce legovaných a kalených ocelí.

Společnost Hoffmann Group rozšířila svou produktovou řadu nástrojů pro Parabolic Performance Cutting (PPC) o novou vyměnitelnou břitovou destičku PPC a o tvrdokovovou soudečkovou frézu Garant PPC pro vysokolegované a kalené oceli. PPC představuje další vývojový stupeň frézování s plným rádiusem a tato metoda se označuje také jako soudečkové frézování. Používá se především pro dokončování ploch libovolného tvaru při výrobě strojů, nástrojů a forem a oproti tradiční kopírovací fréze dosahuje až devětkrát kratších časů zpracování nebo mnohem lepší kvality povrchu.


Nová tvrdokovová soudečková fréza Garant PPC a přesná kopírovací fréza Garant s novou vyměnitelnou břitovou destičkou PPC umožňují dokončování konstrukčních dílů z vysokolegovaných nebo kalených ocelí.

VBD pro kopírovací frézy

Se svou novou vyměnitelnou břitovou destičkou PPC, která je určena pro přesné kopírovací frézy Garant, uvádí Hoffmann Group na trh alternativu k tvrdokovovým soudečkovým frézám PPC s rovným nebo do komolého kužele tvarovaným hlavním břitem. Břitové destičky PPC jsou určeny pro obrábění spodních vnitřních ploch (dna) na obrobcích a volně přístupných ploch bez rušivých kontur na tříosých strojích a jsou k dispozici pro vysokolegované a kalené oceli, uhlíkové oceli, hliník a nerez. Tělesa přesných kopírovacích fréz Garant jsou k dispozici v provedení z oceli nebo tvrdokovu, včetně karty Garant PowerCard.


Vyměnitelné břitové destičky Garant PPC jsou vhodné pro obrábění spodních ploch (dna) na obrobcích a volně přístupných ploch bez rušivých kontur a jsou optimalizovány pro obrábění oceli, hliníku, nerezu a vysokolegovaných a kalených ocelí.

Celokarbidová soudečková fréza

Kromě nové vyměnitelné břitové destičky PPC Hoffmann Group také optimalizovala tři provedení své tvrdokovové soudečkové frézy PPC pro obrábění tvrdých materiálů. Nové nástroje mají tangenciální nebo kónický tvar, resp. tvar komolého kužele a jsou vhodné pro dokončování spodních vnitřních ploch (dna) na obrobcích a velkých ploch s rušivými konturami a také hlubokých, špatně přístupných dutin. Díky těmto charakteristikám lze jejich možnosti využít zejména na pětiosých strojích.


Vyměnitelné břitové destičky Garant PPC jsou určeny pro přesné kopírovací frézy Garant vyrobené z oceli nebo tvrdokovu.


Všechny nové vyměnitelné břitové destičky Garant PPC, jakož i příslušná tělesa nástrojů či nové celokarbidové soudečkové frézy Garant PPC pro obrábění tvrdých materiálů, jsou již nyní k dispozici prostřednictvím e-shopu společnosti Hoffmann Group nebo jejího katalogu 2019/2020. Předpokladem pro úspěšnou aplikaci PPC je CAD/CAM software optimalizovaný pro tuto frézovací strategii, který umí pracovat s geometrií těchto nástrojů.


Hoffmann Group

D.Sieberova@hoffmann-group.com

www.hoffmann-group.com

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: