Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Názorové fórum odborníků
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Názorové fórum odborníků

Energetická náročnost výrobních provozů zvláště v oblasti tváření, svařování či v oblasti zpracování plechů a profilů je důležitým kritériem pro udržitelnou výrobu. Jakou roli hrají úvahy o energetické náročnosti a budoucí udržitelnosti provozu při vývoji nových zařízení? Jaká je energetická náročnost vámi vyráběných strojů a zařízení ve srovnání s jejich předchozími generacemi? Jakým způsobem bylo případné snížení spotřeby energií dosaženo?

Roman Švábek, jednatel, IPG Photonics (Czech Republic)

Energetická náročnost je u výrobních strojů a zařízení jedním z klíčových faktorů, který významným způsobem ovlivňuje jejich provozní náklady. To žene poptávku po energeticky účinných technologiích neustále kupředu a samozřejmě se dotýká také našeho velmi progresivního oboru laserových technologií. Speciální řada laserových zdrojů IPG s přídomkem ECO tak reprezentuje všechny známé výhody našich průmyslových vláknových laserů, navíc však přidává účinnost vyšší než 50 %. Zvýšení účinnosti bylo možné zejména proto, že veškeré klíčové komponenty si společnost IPG vyvíjí a vyrábí sama. Jejich vzájemná kombinace vede k maximální možné celkové účinnosti, která je nejvyšší na světě mezi všemi průmyslovými laserovými zdroji. V porovnání s konkurenčními klasickými diodami čerpanými pevnolátkovými lasery při provozu dochází k úspoře spotřeby elektrické energie až 65 %.

Josef Chromý, Managing Partner, Exinco

Energetická náročnost konvenčních tvářecích lisů není příliš vysoká, navíc spotřeba elektrické energie je u naších lisů minimalizována díky dlouholetým zkušenostem s použitím různých kombinací kondenzátorů a setrvačníků dle kinematiky lisu. Kondenzátory jsou nákladnější, náročnější na prostor i údržbu, ale dokáží skvěle pokrýt špičky, naopak správně navržený setrvačník akumuluje ohromné množství energie s velmi nízkými ztrátami. Energetická náročnost na výrobu jednoho dílu se tak u dobře navržených lisů dá dramaticky snížit, což je pro ziskovost výroby důležité. Naopak moderní servo-lisy jsou energeticky náročnější, ale kapacitně nahradí minimálně dva mechanické lisy, a z hlediska flexibility použití možná i menší lisovnu. U těchto strojů se na počáteční investici skutečně nevyplatí šetřit, kromě správně zvolené konstrukce stroje je důležitý i systém řízení, nejpropracovanější Energy Management nám dodává Siemens.

Martin Volný, Prima Power Central Europe, manažer prodeje

Všude kolem nás sleduji zvyšující se nároky na snížení energetické náročnosti strojů a zařízení. Nejinak je tomu i v našem segmentu. Stroje a zařízení Prima Power splňují ty nejnáročnější podmínky. Například v technologii vysekávání, stříhání a ohýbání jsou použity servoelektrické pohony. Stroj s těmito pohony je pak na cca 50 % a méně, co se týče spotřeby elektrické energie oproti „konvenčnímu“ hydraulickému stroji, a navíc má lepší parametry výsledku, což je pro zákazníka hlavní argument. Servoelektrické řešení také nepotřebuje žádný hydraulický olej, a tak je i šetrnější k životnímu prostředí. Snížení spotřeby je dále například dosahováno použitím fiber laserů oproti CO2, kde je také spotřeba stroje na cca polovině hodnoty.

Martin Meduna, manažer prodeje obchodní divize Perfect Welding, Fronius Česká republika

Udržitelná výroba a svařování nemusejí být nutně v rozporu. Ve společnosti Fronius důsledně optimalizujeme naše výrobní procesy a využíváme výsledných synergií pro vyšší efektivitu. Naše technologie jsou prokazatelně vysoce udržitelné a šetrné k životnímu prostředí. Plně kompatibilní standardy modulů nám pomáhají neustále zlepšovat kvalitu a šetřit zdroje. Během procesu vývoje naše produkty procházejí rozsáhlým testováním kvality, které překračuje úroveň předepsanou v normách. Abychom zajistili udržitelnost, dbáme na to, aby poptávka po energii a množství surovin potřebných při výrobě byly udržovány na co nejnižší úrovni. Protože naše komponenty jsou extrémně robustní a kvalita výroby je vysoká, je známo, že naše výrobky vydrží hodně dlouho.

Michal Badin, prokurista, TOX Pressotechnik

S otázkami týkajícími se spotřeby energií se při jednáních s našimi zákazníky setkáváme velmi často. Firma TOX Pressotechnik vyrábí a dodává speciální jednoúčelové stroje, převážně lisy s maximální lisovací silou až 2 000 kN. Pro vyvinutí lisovací síly používáme vlastní pneumaticko-hydraulické nebo elektromechanické pohony. U aplikací, kterým se věnujeme, je lisovací síla daná jako vstupní parametr a musíme jí s rezervou dosáhnout. Nicméně oba dva typy našich pohonů jsou již z principu své funkce efektivním, energeticky úsporným a ekologickým způsobem pro vytvoření požadované síly. Další části strojů jsou už jen řídicí obvody, které mají minimální spotřebu elektrické energie. Vývoj u nových i stávajících produktů se mimo jiné zaměřuje na další možnosti snížení spotřeby stlačeného vzduchu či elektrické energie.

Gabriela Jedličková 

gabriela.jedlickova@mmspektrum.com

Další články

Ekologie
Technologie spojování/ dělení materiálů
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: