Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Největší modernizace za celé desetiletí. Nové měřicí rameno Absolute Arm
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Největší modernizace za celé desetiletí. Nové měřicí rameno Absolute Arm

Společnost Hexagon uvádí na trh novou vlajkovou loď řady Absolute Arm. Jedny z nejuznávanějších přenosných měřicích systémů prošly důkladným přepracováním a jsou modernizovány tak, aby splňovaly potřeby dnešních uživatelů měřicích přístrojů. Hlavní pozornost byla zaměřena na zvýšení využitelnosti a univerzálnosti bez snížení rychlosti a přesnosti.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Mimořádnou vlastností nového ramena Absolute Arm je modulární konstrukce zápěstí. Ta umožňuje úplně odstranit laserový skener RS5 a rukojeť, což výrazně usnadňuje měření ve stísněných prostorách. Každý uživatel si může vybrat z řady velikostí rukojeti tu nejvhodnější. Nové zápěstí je také vybaveno displejem, na kterém je možné zobrazit přehled výsledků měření, přepínat profily a provádět kalibraci přímo na místě měření. Tím se eliminuje čas strávený změnou mezi sledováním ramena a počítače.

„Mnozí zákazníci potřebují měřit ve stále menších a menších prostorech, jako jsou dutiny nebo složité vnitřní struktury. Na základě těchto konstruktivních reakcí od našich zákazníků jsme vytvořili nejkompaktnější skenovací konfiguraci na trhu,
“ říká Anthony Vianna, Product Manager pro řadu ramen Absolute Arm. ,,Zkoumali jsme o ramenu úplně všechno: jak ho uživatelé používají, jak měří různé díly, jak přemisťují rameno po pracovišti a jak je možné vylepšit servis ramena. Tento proces nás dovedl k vylepšení ve všech jednotlivých oblastech včetně přesnosti, rychlosti, účinnosti, hmotnosti, možností servisu a univerzálnosti,“ dodává Vianna.


Nová řada ramen Absolute Arm si zachovává všechny vlastnosti, díky nimž byla předchozí generace systémů ROMER Absolute Arm tak úspěšná. Mezi ně patří vlastní absolutní enkodéry, které eliminují nutnost referencování a zahřívání, diagnostická hlášení a také otočné rukojeti s nízkým třením a unikátní vyvážení, které usnadňuje pohyb a měření. Za zmínku stojí rovněž schopnost skenovat plnou rychlostí bez snížení přesnosti.

Nové modely ramen Absolute Arm jsou také k dispozici v 6osé verzi pro specializované měřicí aplikace. Do této kategorie patří nový model Absolute Arm Compact, který přebírá pozici předchozího ramena ROMER Absolute Arm Compact jako nejpřesnější přenosné měřicí rameno na světě, které nyní měří s přesností pouhých 6 mikronů. Celá řada ramen Absolute Arm je dostupná v sedmi velikostech, s rozsahem měření od 1,2 do 4,5 metru a se třemi úrovněmi přesnosti. Výsledkem je tak jedinečných 36 konfigurací ramena – a ideální rameno pro každou aplikaci.


Hexagon Absolute Arm řady 85 s laserovým skenerem HP-L- 20.8


Kompletní řadu ramen Absolute Arm je nyní možné objednávat po celém světě prostřednictvím obchodních oddělení společnosti Hexagon. 

Další články

Měření ve strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: