Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Největší předváděcí centrum laserů a CNC strojů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Největší předváděcí centrum laserů a CNC strojů

Časům nakupování průmyslových strojů naslepo, bez osobního vyzkoušení a podrobné znalosti strojů, provozních nákladů a potřeb, již „odzvonilo“.

Hlavním motem fungování prodeje laserů a CNC strojů společnosti 4ISP je „Uvidíš a uvěříš“. Každý uživatel je motivován k tomu, aby si nejprve své materiály a aplikace vyzkoušel na stejných či obdobných strojích, než si stroj pořídí. Tedy aby se ujistil, že dané zařízení jeho požadavky opravdu zvládne tak, jak je zapotřebí. Základem je dodávat stroje, které splňují výrobní požadavky jak z hlediska přesnosti, rychlosti a doby provozu, tak z hlediska nákladů na provoz a návratnosti investice.

Společnosti 4ISP přinesl velký úspěch model nabízení strojů formou přímé prezentace a testování konkrétních materiálů a aplikací. Od zavedení systému předávání kompletních informací firma každoročně zvyšuje obrat o cca 100 %, počet zaměstnanců i předváděcích strojů. Vlastní prostory již byly z výše popsaných důvodů nedostačující. Výrazně se zvýšil počet zahraničních zájemců a zájem o stavby jedinečných strojů pro konkrétní výroby. Vznikl tedy urgentní požadavek na nové a podstatně větší předváděcí centrum.

 


Položení základního kamene nového předváděcího centra Eurazio se uskutečnilo 3. 10. 2017 v Modleticích u Prahy.

 

Eurazio center

Předváděcí centrum laserů a CNC strojů Eurazio, které firma 4ISP momentálně staví, bude již v roce 2018 nabízet 30–50 testovacích strojů v moderních a technologicky vyspělých prostorech o výměře více než 1 500 m2. Zázemí a skladové prostory dosáhnou dalších zhruba 4 000 m2, což umožní pružně reagovat na dodávky standardizovaných strojů, spotřebního materiálu a vývoje zakázkových strojů.V předváděcím centru Eurazio budou vystaveny nejen malé stroje– např. laserové pracoviště CO2, ale i ty obrovské – např. vláknový řezací laser na profily a trubky. Místa tam bude dost.

 


Každý, kdo vybírá nový laser či CNC stroj do výroby, v novém předváděcím centru potká na jednom místě několik strojů, které dělají obdobnou práci, a sám se bude moci přesvědčit, jaký typ a konfigurace stroje jsou pro danou aplikaci nejlepší.

V současnosti je možné navštívit showroom v Úvalech u Prahy, kde se nachází kolem třiceti testovacích strojů, ale již příští rok budou stroje vystavovány v Modleticích u Prahy.

4ISP

Ing. Dagmar Smrčinová

jiri.malat@centrum.cz

https://www.4isp.eu/cs

Další články

Inovace
Materiály konstrukční kovové
Technologie spojování/ dělení materiálů
Nekonvenční technologie
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: