Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Normalizované součásti v široké škále barev
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Normalizované součásti v široké škále barev

Díky současným materiálům a technologiím mohou výrobci vyvíjet nové, pro průmysl doposud netradiční barvy, jež přispívají nejen k estetickému vzhledu celku, ale často také k vyššímu bezpečnostnímu či hygienickému standardu koncové aplikace.

Tento trend můžeme pozorovat samozřejmě i v portfoliu společnosti Elesa+Ganter, která vedle „bílé“ řady hygienicky řešených produktů Clean vytvořila ještě „barevnou“ řadu jdoucí napříč produktovými kategoriemi a nesoucí příznačný název Elecolors. Kromě designu a funkce zůstává i v této řadě prioritou vysoká kvalita, která zde samozřejmě zahrnuje i stálobarevnost a opakovatelnost pro sériovou výrobu, a to díky kontrole pomocí kolorimetrických spektrodenzometrů.

V současné době jsou v řadě Elecolors na výběr tato provedení: pískově žlutá, plamenná rudá, pastelová modrá, tmavě černá, světle šedá, čirá oranžová a nově také májově zelená. Takto širokou nabídku nalezneme hlavně v kategoriích produktů určených pro manipulaci, respektive ruční ovládání, jako jsou například ruční kolečka VCT (dostupná i ve variantě VCT Soft, tedy ze speciálního technopolymeru s měkkým povrchem pro komfortní manipulaci), ruční kolečka ELK (patřící svým typickým minimalistickým designem do řady Ergostyle), ovládací kolečka s otočnou rukojetí MBT+I anebo jednostranné křídlové matice ESN či oboustranné křídlové matice a šrouby EWN.


Barevné součástky Elecolors přispívají nejen k estetickému vzhledu celku, ale také k vyššímu bezpečnostnímu či hygienickému standardu koncové aplikace.

Místo plastu kov

V široké paletě barev je k dostání i mnoho prvků navržených vývojovým oddělením Ganter. Skvělým příkladem jsou regulovatelné páky GN 300.4, dostupné v pěti barevných variantách. Uživatel si tak může zvolit červenou či oranžovou barvu, které jsou nejen estetické, ale mohou také usnadnit orientaci obsluhy v provozech se zhoršenou viditelností, nebo také pochromovanou, stříbrnou a černou, jež je navíc k dostání v provedení s matným či hladkým povrchem. Zatímco produktům vyvinutým značkou Elesa dominují moderní inženýrské plasty, Ganter rozšiřuje portfolio společnosti především v oblasti kovových výrobků. Páky GN 300.4 jsou vyrobeny ze zinkové slitiny a opatřeny barevným práškovým lakem.


Páky GN 300.4 jsou vyrobeny ze zinkové slitiny a opatřeny barevným práškovým lakem.

 

Více informací včetně technických specifikací a 2D/3D výkresů všech modelů Elesa+Ganter ke stažení zdarma a bez nutnosti registrace je k dispozici na stránkách výrobce.

Elesa+Ganter, umístění na MSV: pavilon V, stánek 77

Dagmar Krhůtková

dagmar.krhutkova@trueblue.cz

www.elesa-ganter.cz

Další články

Průmyslový design
Materiály konstrukční nekovové
Materiály konstrukční kovové
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: