Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nová drátová řezačka a přesné obráběcí centrum
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nová drátová řezačka a přesné obráběcí centrum

Společnost GF Machining Solutions představí na nadcházejících veletrzích EMO a MSV řadu zajímavých novinek z oblasti elektroerozivních strojů i obráběcích center.

Přímo na MSV v Brně bude k vidění nová drátová řezačka Cut P 550 nebo vysokorychlostní frézovací centrum Mikron Mill S 400.

Elektroerozivní drátová řezačka Cut P 550

Jednou z novinek, s níž se návštěvníci veletrhů budou moci seznámit, je drátová řezačka Cut P 550 vybavená novým rychlým generátorem a novým řídicím systémem AC CUT-HMI.


Drátová řezačka Cut P 550

 

Stroj oproti svým předchůdcům dosahuje až o 20 procent vyšší řezné rychlosti díky nejnovější generaci přímého napájení inteligentního generátoru (IPG-DPS), který se nachází poblíž pracovního prostoru stroje, takže lze zkrátit délku kabelů a snížit impedanci. Umístěním generátoru těsně za pracovní nádrž se vzdálenost mezi zdrojem energie a jiskrovou zónou snížila na minimum. Méně rušení pak znamená lepší, rychlejší a přesnější monitorování procesu jiskření. V kombinaci s nejnovější generací centrálních procesorů má proces EDM lepší regulaci šířky mezery, lepší respektování geometrie a ploch a nedochází k přetržení drátu. Standardem pro tuto třídu řezaček je přímé odměřovaní a protikolizní ochrana ve všech pracovních osách.

Hlavní technické parametry drátové řezačky Cut P 550:

 • pojezdy v osách X, Y, Z: 550 x 350 x 400 mm;
 • pojezdy v osách U, V: 550 x 350 mm;
 • nosnost stolu: 1 500 kg;
 • přímé odměřovaní v osách: X, Y, U, V, Z
 • integrovaná protikolizní ochrana v osách: X, Y, U, V, Z;
 • teplotní stabilizace dielektrika: ±0,1 °C.

Vysokorychlostní frézovací centrum Mikron Mill S 400

Frézovací centrum Mikron Mill S 400 se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí. Lože stroje je z polymerního betonu, který přináší vysokou úroveň tlumení pro nejplynulejší možné pohyby nástroje a poskytuje maximální dynamickou tuhost i během měnícího se zatížení. Plný potenciál obráběcího stroje se nejlépe využije při zpracování náročných obrobků. Výsledkem je dokonalá kvalita povrchu, velmi krátká doba zpracování a dlouhá životnost nástroje. Stroj dokáže vyrábět díly s přesností ±2 µm a s mezní drsností až Ra 0,025 µm.

Vysokorychlostní frézovací centrum Mikron Mill S 400

Zcela nová je integrovaná ochrana proti zahřívání. Modely řady Mikron Mill S znamenají začátek nové generace přesného obrábění, která si s problémem přehřívání dokáže poradit díky inteligentnímu systému chlazení a důmyslnému elektronickému řízení.

Stroj je vybaven integrovanou paletizací a disponuje spolehlivým rozhraním pro automatizaci. Různé možnosti nastavení automatizovaného zpracování, vynikající ergonomické parametry pro přesné nastavení stroje, vysoká spolehlivost i v nepřetržité výrobě – to jsou klíčové parametry pro úspěšné obrábění.

Hlavní technické parametry:

 • pojezdy v osách X, Y, Z: 500 x 450 x 360 mm;
 • nosnost stolu: 120 kg;
 • vřeteno: 42 000 min-1, HSK E40;
 • výměník nastrojů: 18/36/68/168/308 ks;
 • počet palet výměníku: 7–10 ks (UPC/GPS);
 • nosnost palety: 90 kg;
 • řídicí systém: Heidenhain iTNC530FS/640.
   

GF Machining Solutions, umístění na EMO: hala 27, stánek B24, umístění na MSV: pavilon P, stánek 106

radmila.konecna@georgfischer.com

www.gfms.com/cz

Další články

Nekonvenční technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: