Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nová generaci tangenciálních rohových fréz
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nová generaci tangenciálních rohových fréz

Nové tangenciální rohové frézy se vyznačují inovativním trojúhelníkovým tvarem okraje břitové destičky, který poskytuje řezným hranám výjimečnou pevnost.

Kennametal uvedl na trh novou generaci tangenciálních rohových fréz Mill 4-12KT, které přinášejí vysokou kvalitu povrchu prakticky ve všech aplikacích frézování ocelí a litin.

Provedení fréz Mill 4-12KT

„Frézy Mill 4-12KT pracují s o 15 % nižšími řeznými silami, což je důležité v případě dnešních obráběcích strojů lehčí konstrukce s kuželem ISO 40,“ říká Tim Marshall, Senior Global Product Manager. „To dovoluje vyšší posuvy bez dalšího zatížení vřetena. A u velkých vyložení nebo tam, kde upnutí dílce je o něco menší než optimální, znamenají nižší síly nižší vibrace, menší vylamování břitu a hladší povrch.“


 Inovativní trojúhelníkový tvar okraje destičky poskytuje řezným hranám výjimečnou pevnost.

Frézy Mill 4-12KT mají tangenciálně uložené břitové destičky se čtyřmi řeznými hranami, což snižuje náklady na obrábění. K dispozici je sedm rohových rádiusů od 0,4 mm do 3,1 mm, vnitřní chlazení a frézovací tělesa s průměry od 50 mm do 200 mm se střední a hrubou roztečí. Díky axiální hloubce řezu v rozsahu od 0,5 do 12 mm pokrývají nástroje Mill 4-12KT většinu aplikací rohového frézování.

Frézy Mill 4-12KT mají tangenciálně uložené břitové destičky se čtyřmi řeznými hranami, což snižuje náklady na obrábění.

Frézovací tělesa Mill 4-12KT jsou dostupná se střední a hrubou roztečí.

Přednosti tangenciálního provedení frézy

K významnému zvýšení výkonu, dokonce i v agresivních řezných podmínkách, přispívá více faktorů. Jednak je to tangenciální konstrukce „on-edge“ břitové destičky, která umožňuje lépe využít pevnost celé tloušťky karbidové destičky než u radiálně uložených destiček na tradičních frézách. S tím související konstrukce s mělkými kapsami dovoluje velmi robustní provedení jádra frézovacího tělesa. Axiální a radiální podepření destiček pak přináší výjimečnou stabilitu.Porovnání fréz s radiálním a tangenciálním uložením břitových destiček.
Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Frézy Mill 4-12KT perfektně doplňují stávající portfolio rohových fréz Kennametalu, které zahrnuje frézy Mill 4-11 and Mill 4-15 známé svou schopností vytvářet rohy se stěnami s vysokou kvalitou povrchu.

Kennametal

petr.paroulek@kennametal.com

www.kennametal.com

 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: