Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nová koncepce hydraulických válců pro vstřikovací systémy
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nová koncepce hydraulických válců pro vstřikovací systémy

Na veletrhu Euromold 2002 ve Frankfurtu představila firma Synventive Molding Solutions nový kompaktní hydraulický válec pro ovládání jehel uzavíracích vstřikovacích systémů určených pro výrobu rozměrných plastových dílů.

Nově koncipovaný hydraulický válec HYC 4013 poskytuje stejnou uzavírací sílu jako předchozí verze při výrazně menších zástavbových rozměrech. Výrobce formy proto může použít několik trysek na menších roztečích.
Při montáži je možné přesně nastavit výšku pozice jehly zvnějšku hydraulického válce pomocí stavěcího mechanismu, čímž se velmi zrychluje a zjednodušuje zástavba uzavíracích vstřikovacích systémů. Při nastavení přesné polohy jehly bylo dosud nutné hydraulický válec rozmontovat a upravovat distanční kroužky uvnitř válce, případně mechanicky upravovat délku jehly.
Další výhodu nabízí nové uzavírací vstřikovací systémy při servisu za provozu formy. Hydraulický válec je možné odpojit od uzavírací jehly a demontovat ho ze vstřikovacího systému při uzavřeném prostoru oleje. Předchází se tím problémům s únikem oleje do formy a jeho možnému odpařování z vyhřáté rozváděcí desky či se znečištěním taveniny.

Další články

Technologie zpracování pryže/ plastů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: