Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nová kuželová čelní stopková fréza s kónickou geometrií
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nová kuželová čelní stopková fréza s kónickou geometrií

Vrcholná řada fréz VQ od Mitsubishi Materials byla rozšířena o kuželovou čelní stopkovou frézu se šesti břity. Nová fréza je určena především pro vysoce efektivní dokončovací obrábění titanových slitin a dalších těžko obrobitelných materiálů, ale nezalekne se ani hliníkových slitin.

Schopnost překonat standardní kulové frézy pramení z velkého tangenciálního poloměru, který postupně přechází k poloměru zaoblení špičky. Větší tangenciální poloměr umožňuje dosáhnout větší axiální hloubky řezu (ap), a proto výrazně snižuje potřebný počet průchodů nástroje a přispívá k jeho delší životnosti. Tento unikátní design podporuje vysoce účinné obrábění díky využití širší rozteče záběrů. Větší pokrytí obráběné části umožňuje dosáhnout výrazně lepšího finálního povrchu obrobku a šest břitů dovoluje obrábět vyššími posuvy, což přináší nemalé úspory na strojních časech.


Kuželová čelní stopkové fréza VQT6UR


Větší rozteč záběrů snižuje počet průchodů nástroje a přispívá k jeho delší životnosti.

Výhody kuželové čelní stopkové frézy

V porovnání s kulovými čelními stopkovým frézami mají kuželové čelní stopkové frézy větší plochu kontaktu s obrobkem, což by mohlo vést k obavám z vibrací a chvění. Ty jsou však eliminovány nepravidelným stoupáním šroubovice. Klíčovými faktory pro dosažení stálé geometrické přesnosti obrobeného komponentu jsou také radiální přesnost ±0,01 mm pro poloměr zaoblení špičky (RE1) a pro poloměr tangenciální části (RE2). Kromě toho je šest drážek frézy spojeno do tří drážek na špičce frézy, díky čemuž dochází k lepšímu odvodu třísky. Tato koncová geometrie je ideální pro obrábění listů lopatek až k patě (základně) lopatky.

Povlak

Čelní stopkové frézy VQ disponují nově vyvinutým povlakem skupiny (Al,Cr)N z řady Miracle Sigma, který nabízí podstatně vyšší odolnost proti opotřebení. Povrch povlaku byl dokonale vyhlazen, což zaručuje kvalitněji obrobené plochy, nižší řezný odpor a vylepšený odvod třísky. Povlak nové generace nabízí vynikající odolnost proti oxidaci a teplu a zároveň nižší koeficient tření. Tyto atributy přinášejí dlouhou trvanlivost nástroje při obrábění korozivzdorných ocelí a dalších obtížně obrobitelných materiálů.

Pohled na špičku frézy VQT6UR


Speciální koncová geometrie se třemi břity je ideální pro obrábění listů lopatek až k základně lopatky.

 

Rozměry fréz VQT6UR

Nová fréza VQT6UR je k dispozici ve čtyřech průměrech (Ø 8 mm, dvě provedení Ø 10 mm a Ø 12 mm). Poloměr zaoblení špičky (RE1) činí 2 mm pro Ø 8, 2 nebo 3 mm pro Ø 10 a 4 mm pro Ø 12, poloměr tangenciální části (RE2) je 75 mm, 85 mm nebo 100 mm.MCN CZ

Martin Javůrek

martin.javurek@mcncz.cz

www.mcncz.cz

www.mmc-hardmetal.com

 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: