Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nová řada přenosných měřicích ramen Hexagon Absolute Arm pro špičkové 3D měření
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nová řada přenosných měřicích ramen Hexagon Absolute Arm pro špičkové 3D měření

Společnost Hexagon uvedla na trh novou generaci přenosných měřicích ramen Absolute Arm. Ta je postavená na detailně promyšlené konstrukci, vytvořená na platformě pokročilých technologií a díky tomu nabízí vylepšení všech funkcí. Nová ramena Absolute Arm zajistí vysokou produktivitu měření, výraznou flexibilitu a praktičnost celého procesu měření. Generace ramen Absolute Arm je přímým nástupcem ramen značky ROMER.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Mimořádnou vlastností ramena Absolute Arm je modulární konstrukce zápěstí, díky které lze sejmout laserový skener RS5 a rukojeť. Dochází tak k výraznému usnadnění měření zejména ve stísněných prostorách. Rukojeť je k dispozici v několika velikostech a uživatel si může vybrat tu nejvhodnější. Nové zápěstí je opatřeno LCD displejem, který zobrazuje výsledky měření a lze jím přepínat profily a provádět kalibraci přímo na místě měření. Funkce displeje tak eliminují čas strávený změnou mezi sledováním ramena a počítače.


Hexagon Absolute Arm řady 85 s laserovým skenerem RS5

Konstrukce systému sestává z karbonových trubek, proto je rameno pevné a tepelně stabilní za jakýchkoliv okolních podmínek. Mezi hlavní funkce patří absolutní enkodéry ve všech kloubových spojeních, které jsou výhradním řešením společnosti Hexagon. Absolute Arm je tak jediným měřicím ramenem, u kterého je plně eliminováno referencování a nutnost zahřívání před měřením. Rameno má jedinečný systém vyvážení Zero-G s otočnou rukojetí snižující tření a tím únavu uživatelů. Mezi měřeními nebo při přepravě jej lze bezpečně uložit a uzamknout pomocí prvků HomeDock a SmartLock.  Díky zavedenému a spolehlivému softwarovému rozhraní RDS je kompatibilní se všemi významnými metrologickými softwary.

Rameno také nabízí zpětnou vazbu pomocí funkcí vizuální, akustické a haptické odezvy, nově s technologií Bluetooth. Rameno Absolute Arm je plně přizpůsobitelné díky snadno vyměnitelné sadě Control Pack zajišťující wi-fi konektivitu a bateriové napájení. Uživatelé se tak díky zcela přenosnému bezdrátovému měření vyhnou nepohodlnému množství kabelů na podlaze.

Měřicí rameno Absolute Arm je dostupné také jako 6osý model. Je určené k použití především tam, kde není tolik důležité laserové skenování. Má stejnou funkcionalitu měření jako 7osé modely. Lze jej doplnit o základní laserové skenování s doplňkovým laserovým skenerem HP-L-8.9.

Tři typy měřicích ramen Absolute Arm jsou dostupné ve třech různých úrovních přesnosti a sedmi velikostech modelů, s měřicími rozsahy od 1,2 do 4,5 m. Výsledkem měřicích ramen Hexagon Absolute Arm je celkem jedinečných 36 konfigurací a tím ideální rameno pro každou aplikaci.

Vyrokorychlostní skenování s laserovým skenerem RS5

Laserový skener RS5 je vlajkovou lodí 3D bezkontaktního měření. Je navržený pro rychlou a snadnou digitalizaci povrchů a různých prvků bez ohledu na materiál nebo povrchovou úpravu. Díky širokému laserovému paprsku lze díly skenovat s méně průchody, a tím za kratší dobu. Skener lze z ramena sejmout a opět nasadit i během měření bez nutnosti rekalibrace. Vše bez zmenšování šířky laseru pro dosažení vyšší snímkovací frekvence.

Laserový skener RS5 je vrcholem technologie 3D skenerů a v kombinaci se 7osým ramenem Absolute Arm poskytuje špičkové řešení mobilního měření.


Laserový skener RS5

Více informací o přenosných měřicích ramenech Absolute Arm a laserových skenerech najdete zde.

Další články

Měření ve strojírenství
Metrologie/ kontrola jakosti

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: