Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nová servo-elektrická ohýbací centra
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nová servo-elektrická ohýbací centra

Požadavky na trhu se mění a stále častěji zpracovatelé čelí situacím, kdy jsou velké série a objemy nahrazeny malými sériemi, navíc postavenými na bázi just-in time dodávek. Fast Bend – Fbe – je vysoce flexibilní, efektivní, produktivní a uživatelsky přívětivé servoelektrické ohýbací centrum. První krok od ohraňovacího lisu k servoelektrickému ohýbacímu centru!

Při použití tradiční technologie ohýbání pomocí ohraňovacích lisů se mohou sejít aspekty, které mohou následně způsobit problémy v řešení zmíněných úloh. Jedná se zejména o nastavovací časy, technické limity v produkci, složitosti dílů a součástí a v poslední době také hodně přetřásaný nedostatek kvalifikované pracovní síly. S tím vším také souvisejí náklady na jednici produktu, které se tak dostávají mimo tržně konkurenceschopnou hranici. Nejen pro tyto případy je pak ideální chvíle k zamyšlení, zda je produkce ještě rentabilní a zda není potřeba udělat krok k technologickému posunu. Tento posun může znamenat například pořízení ohýbacího centra, které výše uvedené problémy řeší, resp. je v této oblasti daleko efektivnější a rentabilnější než klasická technologie ohraňovacího lisu.

Menší náklady na chod i údržbu

Produkty Prima Power vycházejí z bohatých zkušeností aplikace servoelektrické ohýbací technologie v automatických ohýbacích centrech. Je potřeba zdůraznit použití právě servoelektrického zdroje pohybů, který má oproti hydraulickému řešení mnoho výhod. Ať už jsou to výhody dnes často skloňované ekologie, a tedy žádný hydraulický olej, nebo samozřejmě provozní náklady, kdy například spotřeba elektrické energie u servoelektrického řešení je na polovině co u hydraulického a pak také zejména náklady na údržbu (opět jsme u zmiňované olejové náplně).

Servoelektrické ohýbací centrum Fast Bend FBe5 umožňuje zpracovávat díly maximální délky v ohybu 2 750 mm.

Jednoduché ovládání i 3D simulace

Nová generace ohýbacích center Fast Bend zlepšuje vlastnosti a výhody tohoto modelu, který se zaměřuje spíše na nastavení než na manipulaci s materiálem (pouze zakládání, otáčení a vykládání dílce je manuální a prováděné obsluhou). Díky novému Tulus Bend HMI, který poskytuje jasné a logické instrukce na obrazovce, jsou všechny operace pro manipulaci s dílci výrazně zjednodušeny a zrychleny, čímž je také podporována i funkce sebeučení.


Díky novému Tulus Bend HMI, který poskytuje jasné a logické instrukce na obrazovce, jsou všechny operace pro manipulaci s dílci výrazně zjednodušeny a zrychleny.

Součástí dodávky je i nový CAM, Master BendCAM, který ideálně doplňuje inovativní funkce tohoto modelu a díky 3D simulaci součásti a procesu ohýbání představuje opravdu realistickou vizualizaci výrobního procesu. Stroj může být vybaven opcí automatické výměny nástrojů ATC a čtečkou čárových kódů. Při přečtení kódu dílu pak dojde k automatickému načtení programu. Toto významně zkracuje výrobní časy a zejména přípravné neproduktivní časy.

Servoelektrické ohýbací centrum Fast Bend je vysoce efektivní, produktivní a udržitelné, s průměrnou spotřebou elektrické energie na úrovni servoelektrického ohraňovacího lisu (7,5 kW) a výrazně nízkými náklady na údržbu, oproti hydraulickým zařízením až o 65 %. K dispozici jsou tři modely rozdělené podle maximální délky ohybu: FBe4 (2 250mm), FBe5 (2 750 mm) a FBe6 (3 350 mm).

Prima Power

Martin Volný

martin.volny@primapower.com

www.primapower.com

Další články

Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: