Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové frézovací nástroje pro efektivní hrubování
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nové frézovací nástroje pro efektivní hrubování

Jeden z největších dodavatelů frézovacích nástrojů na český trh - švédská firma Seco Tools - představuje dva nové typy fréz, které pomohou zvýšit produktivitu hrubovacích operací na obráběcích strojích.

Jde o frézy typu Hexamill se šestihrannými destičkami HPMN/R 1206.., které v porovnání se stávající řadou fréz s úhlem nastavení 60° se čtvercovými destičkami SPEN/R19.. a SPEN/R28.. snižují náklady na rovinné frézování a v oblasti menších úběrů vhodně doplňují velmi úspěšnou řadu fréz Octomill. Helical Super Turbo je nová řada fréz typu "ježek", které vycházejí z osvědčeného typu rohových fréz Super Turbo.

Frézy Hexamill

Nižší náklady na frézování jsou dány nízkou cenou na řeznou hranu, možností použití vysokých posuvů a vyšší provozní bezpečností, které je dosaženo lepším řešením vyměnitelných kazet zdokonaleným způsobem upnutí destiček a větší tloušťkou destičky. Tím se snižuje také riziko poškození nástroje.
Frézy Hexamill je vhodné použít v oblasti, kde frézy řady Octomil pracují na hranici možností, tzn. v oblasti hrubování při hloubkách řezu nad 4 ÷ 5 mm a při vysokých posuvech. Za těchto podmínek u fréz Octomil hrozí riziko poškození destiček z důvodu vysoce pozitivní geometrie. Na strojích s nižším výkonem je praktické použít frézy malých průměrů při vyšších posuvech. Frézy Hexamill není efektivní používat při posuvech nižších než 0,2 mm/zub.
Čtyři provedení řezné hrany (E10, ME15, M17, MD20) a tři řezné materiály (T250M, T150M, F30M) umožňují použití pro frézování všech druhů železných i neželezných materiálů. Pro dosažení vysoce kvalitních povrchů lze použít dokončovací kazetu s destičkou typu Wiper SPEN1906ZZTR. Patentované provedení řezné hrany této destičky se významně podílí na snížení vibrací.
Frézy Hexamill se dodávají výhradně jako kazetové (levé i pravé) v rozsahu průměrů 63 ÷ 315 mm, a to v provedení CM pro středně těžké hrubování a v provedení CH pro těžké hrubování. Frézy CM mají vyšší počet zubů než frézy CH. Všechny velikosti fréz lze objednat s jednou nebo dvěma seřízenými hladicími kazetami.

Frézy Helical Super Turbo

Po frézách Helical Micro Turbo jsou frézy Helical Super Turbo další řadou nové generace drážkovacích a konturovacích fréz typu "ježek". Výhodou je použití stejného sortimentu destiček jako do rohových fréz Super Turbo. Optimalizovaná geometrie a provedení řezné hrany na destičkách zajišťují lehký řez, tichý chod a snižují vibrace.Tyto přednosti umožňují použití fréz Helical Super Turbo i na strojích s nižším výkonem. Všechny frézy této řady jsou opatřeny vnitřním přívodem chladicí kapaliny.
Frézy Helical Super Turbo umožňují široké použití pro rohové, drážkové, cirkulární, konturovací a ponorné frézování. Podle způsobu použití se frézy dodávají ve dvou základních provedeních. Provedení s kratší řeznou částí je určeno hlavně pro drážkování, provedení s delším ostřím je určeno pouze pro konturování.
Pro tyto frézy je k dispozici stejný sortiment destiček jako pro rohové frézy Super Turbo. Pět provedení řezných hran (E06, ME08, M07, M12,
D14) a pět řezných materiálů (T250M, T20M, T150, F40M a F15M) umožňuje frézování všech druhů železných i neželezných materiálů.
Frézy s kratší řeznou částí určené pro drážkování i konturování se dodávají ve stopkovém provedení v rozsahu průměrů 32 ( 50 mm a v nástrčném provedení s průměry 50 a 63 mm pro největší hloubku řezu 33 mm. Frézy s delší řeznou částí určené pouze pro konturování se dodávají ve stejné řadě průměrů pro hloubky řezu 44 ( 55 mm. Ve stopkovém provedení jsou nabízeny se stopkami Morse 4 a Weldon.

Další články

Obráběcí stroje a technologie
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: