Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové funkce pro automatizaci obráběcího procesu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: CAD/CAM/CAE/CIM

Nové funkce pro automatizaci obráběcího procesu

Nová verze CAD/CAM softwaru TopSolidAM V7.13 přináší především jednodušší programování s funkcemi, které se velmi snadno používají. Výsledkem je úspora času, které lze dosáhnout díky novému vysoce výkonnému režimu analýzy kolizí a možnosti provádět řadu úloh zcela automaticky, což přináší celkově vyšší úrovně automatizace obráběcích procesů. V nové verzi najdeme i novou strategii najíždění, která zajistí vyšší životnost obráběcích nástrojů.

Všechny tyto novinky představí návštěvníkům 26. mezinárodního strojírenského veletrhu ve slovenské Nitře specializovaný tým techniků společnosti Centersoft, a to na stánku č. 18 mezi halami M1 a M2. Veletrh se koná ve dnech od 21. května do 25. května 2019.

Potažení dílce na doraz a přepolohování dílce do protivřetena

Software přináší tři nové operace ve virtuálním pohybu, které usnadňují přepolohování dílce:

  • najetí dorazu k dílci – tato volba automatizuje a usnadňuje přijetí dorazu k hlavnímu vřetenu za účelem potažení dílce z podavače tyčí;
  • potažení dílce – tato volba nyní umožňuje, aby byl díl povytažen na požadovanou hodnotu před obráběním nebo upíchnutím;
  • přenos dílce – tato volba automatizuje a usnadňuje přenos dílů z hlavního vřetena na protivřeteno.


Funkce pro přepolohování dílce do protivřetena

Ještě účinnější protikolizní analýza

Nový vysoce výkonný režim analýzy kolizí byl zabudován do vrtacích operací a do 2D a 3D frézování. Analýza kontroluje kolize mezi dokončenou částí obrobku a kompletní sestavou nástroje. Její rychlé provádění je velmi užitečné při předpovídání kolizí, a to i v komplexních strategiích obrábění.


Nová protikolizní analýza je užitečná při předpovídání kolizí.

Optimalizace drah nástrojů

TopSolidCAM nyní může provést optimalizaci drah zcela automaticky. Umožňuje rozdělit vygenerované dráhy s ohledem na dostupné délky nástrojů na potřebný počet obráběcích operací podle konkrétního seznamu nástrojů. Každá obráběcí zóna se přitom určuje podle délky nástroje a průměru jeho upnutí.


Optimalizace drah podle délek nástrojů

Strategie přiblížení

Nová strategie najetí umožňuje měkké vstupy nástroje do materiálu. Díky tomu jsou eliminovány nárazy nástroje do obrobku při vstupu do materiálu. Tím se prodlouží životnost řezných nástrojů.


Strategie najetí pro měkké vstupy nástroje do materiálu

Kompletní automatizace obráběcí sekvence

K obecným metodám frézování a soustružení byly přidány nové vrtací cykly a funkce pro vystružování válců. Díky tomu je možné vytvořit a uložit kompletní seznam úloh, který lze automaticky aplikovat na nové dílce.


 Automatizace obráběcí sekvence

 
Centersoft

centersoft@centersoft.cz

www.centersoft.cz
 

Další články

CAD/CAM/CAE/CIM

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: