Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové keramické destičky pro obrábění litiny
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nové keramické destičky pro obrábění litiny

S novým keramickým řezným materiálem Si3N4 pro vyměnitelné břitové destičky WCK10 doplňuje firma Walter svůj sortiment pro obrábění šedé litiny.

Speciální složení této keramiky z nitridu křemičitého zabezpečuje vysokou odolnost při stejnoměrném opotřebení. K výhodám pro uživatele patří vysoká řezná rychlost (až 1 000 m.min-1) a tím i vysoká produktivita při maximální spolehlivosti, jakož i možnost použití u přerušovaných řezů nebo při velkém tepelném zatížení, protože keramické destičky lze používat až do teploty 1 200 °C (slinutý karbid pouze do 1 000 °C). Podle firmy Walter u nových destiček WCK10 nedochází k deformacím nebo prasknutí jako při obrábění šedé litiny destičkami ze slinutého karbidu.Nové keramické vyměnitelné břitové destičky WCK10 jsou zajímavé zejména pro sériovou výrobu součástí ze šedé litiny.

Provedení a oblast aplikací

Firma Walter nabízí vyměnitelné břitové destičky z nitridu křemičitého s otvorem, bez otvoru a dále se zahloubením pro upnutí, s rohovými rádiusy 0,8, 1,2 a 1,6 mm. Díky dlouhé životnosti a vysoké spolehlivosti, které vyplývají z nepatrného opotřebení, jsou keramické vyměnitelné břitové destičky kromě všeobecného strojírenství a energetického průmyslu zajímavé především pro aplikace v automobilovém průmyslu a u jeho subdodavatelů. Jako příklady lze uvést obrábění nábojů rotorů nebo sériovou výrobu brzdových kotoučů a krytů ze šedé litiny.

Walter CZ

eva.prochazkova@walter-tools.com

www.walter-tools.com

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: