Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové produktivní nástroje
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nové produktivní nástroje

Společnost Tungaloy představuje nový produkt ReamMeister, systém výstružníků s rychlovýměnnými hlavičkami. ReamMeister je velmi přesný systém s možností vystružovat otvory vysokou rychlostí v toleranci H7.

Nástroje ReamMeister splňují přísné požadavky na vysokou přesnost vystružování, neboť geometrie výměnných hlaviček a jejich házení jsou přísně kontrolovány při dokončování přesným broušením. Kuželové spojení a přesný čelní kontakt mezi tělesem a hlavičkou zaručují vysokou přesnost ve velmi úzkých tolerancích.

Nový produkt ReamMeister přináší velké ekonomické výhody, zvýšení produktivity a prodloužení životnosti nástroje s prakticky nulovým seřizovacím časem.

Výstružníková hlavička je snadno vyměnitelná díky unikátnímu spojení, které umožňuje její rychlou výměnu jednoduchým otočením klíčem. Hlavička tak může být měněna a seřizována, zatímco je nástroj upnutý ve stroji, s prakticky nulovým seřizovacím časem.

K dispozici jsou dva typy výstružníků: univerzální hlavička typu AS, vhodná pro vystružování různých typů otvorů a materiálů, a hlavička typu BL s levostranně orientovanými zuby, což je ideální pro utváření třísek při vystružování průchozích otvorů. Vyměnitelné hlavičky jsou v sortimentu v rozsahu průměrů od 11,5 mm do 32 mm v délkových provedeních 1,5D, 3D, 5D, a 8D. Oba typy vystružovacích hlaviček jsou povlakovány technologií PVD, jež umožňuje vystružování při vysokých rychlostech s dlouhou životností nástroje. To přináší podstatnou výhodu oproti tradičním nepovlakovaným monolitním nástrojům. 


Důmyslné spojení soustružení a vrtání

Dalším novým produktem japonské společnosti Tungaloy je TungBoreMini, který integruje aplikace soustružení a vrtání do jednoho nástroje.
Tento multifunkční nástroj sjednocuje nástroje pro vrtání a vnější i vnitřní soustružení. Dochází tak při jeho použití k významné úspoře času při výměně nástrojů, vyšší produktivitě a lepšímu využití stroje.


Konstrukce destičky a lůžka nástroje TungBoreMini se vyznačuje unikátním rybinovým tvarem.

Konstrukce destičky a lůžka nástroje TungBoreMini se vyznačuje unikátním rybinovým tvarem, který poskytuje tužší upnutí a stabilitu destičky při různých aplikacích ve srovnání s běžným upnutím destičky šroubem. V sortimentu je k dispozici osm těles o průměru 10 mm, 12 mm, 14 mm a 16 mm. Každý je dostupný v levém nebo pravém provedení. Destičky jsou v nabídce ve čtyřech velikostech příslušejících k dané velikosti tělesa. Dvoubřité destičky jsou vyrobeny z karbidu AH725, který lze použít pro všechny typy obráběných materiálů a je u uživatelů velmi oblíbený.


Nová geometrie pro vnitřní zapichování

Závěrem ještě zmínka o rozšíření řady nástrojů SNG pro vnitřní zapichování. Novinkou této řady je vyvinutá geometrie GMR pro efektivní kontrolu tvorby třísky a její správný odvod z místa řezu.


Nově vyvinutá geometrie GMR řeší odvod třísek 3D utvářečem, který je vylisovaný až k řezné hraně.

Správný odvod třísek je hlavním problémem u vnitřního zapichování. Nově vyvinutá geometrie GMR to řeší 3D utvářečem, který je vylisovaný až k řezné hraně. Tato konstrukce destičky s nízkým řezným odporem a optimalizovaným úhlem čela správně odvede třísky z otvoru. Tím je minimalizováno riziko nahromadění třísek pod břit, které mohou způsobit destrukci nástroje, a to zejména při obrábění malých průměrů. Nová geometrie a použitý karbidový materiál AH7025 prodlužují životnost a také celkově zvýšují produktivitu.

K dispozici jsou různé velikosti těles pro vnitřní zapichování s minimálním průměrem otvoru 8 mm až 24 mm. Karbidová tělesa s vyšší tuhostí jsou k dispozici v rozsahu průměrů 8 až 16 mm. Tělesa naleznou uplatnění zejména u aplikací s dlouhým vyložením nástroje, kde je zásadní kontrola vibrací.


Tungaloy

Michal Karkoš

michal.karkos@tungaloy.cz

www.tungaloy.com/cz

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: