Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové stopkové frézy ze slinutého karbidu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nové stopkové frézy ze slinutého karbidu

Firma Sandvik Coromant nyní rozšiřuje řadu úspěšných fréz CoroMill o frézy malých průměrů. Nové frézy CoroMill Plura jsou vyrobeny z monolitního slinutého karbidu a pokrývají většinu aplikací od hrubování po superdokončování, frézování drážek pro pera a srážení a zaoblování hran.

Stopkové frézy CoroMill Plura jsou vyráběny v několika délkách, což maximalizuje produktivitu při krátkých až dlouhých vyloženích. Frézy jsou k dispozici v průměrech od 0,4 do 25 mm. Dodávají se i ve vícebřitých provedeních pro superdokončování a v kulových verzích pro optimální dostupnost.

Možnosti nasazení stopkových fréz

Stopkové frézy jsou vyráběny ve třech třídách slinutého karbidu a lze je použít pro frézování oceli, korozivzdorné oceli, litiny, tepelně odolných superslitin, kalených materiálů i hliníkových slitin za mokra i za sucha. Všechny karbidové třídy firma Sandvik vyvíjí i vyrábí sama, což jí dává kontrolu nad celým výrobním procesem od prášku po hotový výrobek.
Přesnost a produktivitu obrábění se stopkovými frézami lze ještě zvýšit použitím vysoce přesného hydromechanického sklíčidla CoroGrip. Použití fréz CoroMill Plura je usnadněno i uvedením doporučených řezných podmínek na obalu.
Firma Sandvik Coromant kromě vlastních nástrojů nabízí i kompletní služby související s karbidovými stopkovými frézami, zahrnující přebroušení a přepovlakování (podle místních podmínek), technickou podporu, servis a školení.

Další články

Obráběcí stroje a technologie
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: