Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové tvářecí technologie
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nové tvářecí technologie

Multifunkční profilovací technika

V případě, že se zákazník rozhoduje pro určité profilovací zařízení, musí se rozhodovat také podle trhu, pro který je určeno. Trhy se ale mění. Firma Dreistern objasňuje, jaká multifunkční zařízení toto rozhodnutí ulehčují. Profilovací linky se stávají flexibilnější a vedle obvyklých výměn nástrojů mohou dovolit celou řadu přídavných operací.

Zdroj: Blech Rohre Profile č. 5/2012, str. 30–32.

Flexibilní profilování

Nejnovější verze SW od firmy Ubeco usnadňuje navrhování a konstruování profilovacích linek.

Zdroj: Blech Rohre Profile č. 5/2012, str. 33.

Inteligentní výroba profilovacích kladek
Hladké povrchy, rychlé dodání profilovacích kladek, příznivá výroba – to jsou stále narůstající požadavky. Firma Hussman Profilrollen klade důraz na hlazení a polírování kladek. Samozřejmá je i CNC podpora výrobního řetězce.

Zdroj: Blech Rohre Profile č. 5/2012, str. 34–36.

Inovace maziv

Firma Georg Oest Mineralölwerks vyvíjí ve svých laboratořích nová maziva, která jsou cílená pro zpracování kovů. Jedná se o novou laboratoř pro vývoj inovovaných maziv, kde se používá nejmodernější chemická technika.

Zdroj: Blech Rohre Profile č. 5/2012, str.40–41.

Modulární lisovací systémy

Konstrukční oddělení firmy Promess vyvíjí servosystém s vřetenovými lisy. Ty mají volně programovatelné osy, které mohou být napasovány na každý proces. Současné trendy v lisovací technice směřují k rostoucí komplexitě výlisků, větší variabilitě, zkrácení výrobních časů a k použití nových materiálů. Výrobci strojů na to reagují vývojem s novými koncepcemi. Promess vyvíjí společně s BTU Cottbus modulární systém s vřetenovými lisy, který může být použit pro kompletní zpracování výlisků. Vedle stříhání jde také o tváření, spojovací operace a montáže. Pro spojování a montáže Promess vyvíjí standardní komponenty. Modulární systém dovoluje navrhnout zdvihy jednotek, lépe hlídat a řídit výrobní jednotky, zkracovat výrobní časy zlepšením dynamických vlastností. Lze tak překročit doposud nutné mezní deformace.

Zdroj: Blech Rohre Profile č. 5/012, str.43–44.

Kompletní články, jejichž anotace jsme vám poskytli, získáte kontaktováním příslušného vydavatelství či návštěvou odborné technické knihovny, kde jsou bezesporu vydání Blech Rohre Profile k dispozici. Nebo je naleznete v publikacích České společnosti pro výzkum a zpracování plechů. Více těchto anotací naleznete na

www.mmspektrum.com/tvareni-v-praxi.html.

 

Zpracoval doc. Ing. Jan Šanovec, CSc.

jan.sanovec@fs.cvut.cz

Další články

Průmyslové kapaliny
Výzkum/ vývoj
Technologie spojování/ dělení materiálů
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: