Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Novinka pro řezání trubek a profilů malých průměrů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Novinka pro řezání trubek a profilů malých průměrů

Společnost Yamazaki Mazak představuje nové 3D laserové obráběcí centrum navržené speciálně pro vysokorychlostní řezání trubek a profilů malých průměrů ve velkých sériích.

Nové kompaktní laserové obráběcí centrum FT-150 má ergonomickou konstrukci s prostorem pro obsluhu stroje, zakládání a vykládání materiálu na téže straně.
FT-150 Fiber vybavený rezonátorem o výkonu 3 kW může zpracovávat materiál o délce až 6 500 mm, hmotnosti polotovaru 150 kg a maximálním průměru 152,4 mm. K dispozici je opce obrábění 8 000 mm s hmotností až 180 kg.

Nové 3D laserové obráběcí centrum FT-150 Fiber.

Na stroji lze zpracovávat širokou škálu materiálů používaných v architektonickém, stavebním, automobilovém a nábytkářském průmyslu, včetně konstrukčních ocelí, nerezové oceli, mědi, mosazi i hliníku.

Vysoká rychlost

Laser FT-150 Fiber je navržen pro maximální produktivitu. Může vykonávat více procesů, včetně řezání, závitování, vrtání a flowdrillu, což snižuje neproduktivní časy a odstraňuje operace jako vysekávání, externí závitování a odstraňování otřepů. Výjimečné výkony stroje jsou dané vysokými řeznými rychlostmi vláknového laseru spojené se zrychlením a rychlostí indexování.
 

Produktivita je dále vylepšena díky velkokapacitnímu zakladači materiálu, do kterého je možné založit polotovary o hmotnosti až čtyři tuny, což po velmi dlouhý čas umožňuje nepřetržitý provoz. Vykládání obrobků z FT-150 Fiber může probíhat různými způsoby, od standardních řešení po automatické třídicí systémy pro efektivní velkoobjemovou a opakující se výrobu. Stroj je schopen vykládat hotové díly délky až 3 000 mm (volitelně 4 500 mm) do obrobkových zásobníků nebo prostřednictvím volitelného dopravníkového pásu. Třídicí systém může třídit a vykládat malé, střední a velké obrobky ve čtyřech různých oblastech.
 

FT-150 má také řadu funkcí, které zajišťují přesné a vysoce kvalitní řezání. Patří mezi ně další osa U v řezné hlavě, která usnadňuje dělení materiálu ultra vysokou rychlostí a naklápění řezné hlavy umožňující vysoce přesné pálení úkosů.

Vysoké přesnosti řezu je docíleno též díky „optické detekci sváru“, která využívá vysoce výkonný software pro analýzu kamerového obrazu k detekci svarových švů trubek z důvodu stanovení požadované radiální polohy obrábění, zatímco „lokace středu obrobku“ detekuje jakýkoliv průhyb a zkroucení polotovarů a před samotným řezem automaticky provede potřebné úpravy.

Další „vychytávky“

Do další výbavy stroje patří podpěry pro dlouhé obrobky, které zabraňují průhybu v průběhu řezání a funkce „ochrany před vnitřním rozstřikem“ chránící před poškozením vnitřní povrch obráběného materiálu. K dispozici je také otočné nástrojové vřeteno s ATC pro vrtání, závitování otvorů a termální vrtání.

FT-150 Fiber je dále vybaven celou řadou automatických funkcí, včetně čištění trysky a její kalibrace, což vede k dalšímu zvýšení výrobní produktivity.

Mazak inovativní CAD/CAM FX-TUBE umožňuje snadnou integraci časových studií a spotřeby do zákaznického ERP systému, zatímco importování a editace 3D dat značně zkracují dobu přípravy a prodlev. Celkovou produktivitu dále zvyšuje NC řízení Mazak FX, které zahrnuje důležité funkce, jako je rychlý restart programu, možnost plánování pomocí QR kódů generovaných v FX TUBE a prohlížeč databáze řezných podmínek stroje.
Pan Gaetano Lo Guzzo, ředitel evropského prodeje laserů, řekl: „Nový FT-150 Fiber dále rozšiřuje naši produkci výroby vláknových laserových řezacích strojů o zařízení specializující se na řezání malých 3D průměrů obrobků s vysokou rychlostí a přesností řezů. Stroj v sobě kombinuje výjimečnou produktivitu vláknového rezonátoru, ultra rychlost řezání, schopnost stroje provádět více různých operací a automatizaci nakládání a vykládání obrobků. FT-150 Fiber je ideální pro výrobce, kteří chtějí udělat krok vpřed v jejich možnostech laserového zpracování.“


Ivana Geistová

 

 

 

 

Další články

Nekonvenční technologie
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: