Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Novinky pro obrábění v digitální době
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Novinky pro obrábění v digitální době

Společnost Walter uspořádala zákaznickou on-line konferenci Walter.live, na níž představila svá nová digitální řešení pro snazší výběr nástrojů a zrychlení objednacího procesu, jakož i nové nástroje pro obrábění kovů.

K hlavním novinkám, které byly na konferenci představeny, patří inovativní webová aplikace nazvaná Walter Innotime, která dokáže zrychlit návrh obráběcí strategie a celý objednací proces nástrojů, a to pouze na základě 3D modelu součásti. Z nových nástrojů můžeme zmínit upichovací systém Walter Cut DX18 s inovativním upnutím pro dlouhotočné soustruhy, který jsme podrobně představili v minulém vydání MM Průmyslového spektra (viz též www.mmspektrum.com/200914) a řezný materiál Tiger·tec Gold PVD jakosti WSP45G určený pro frézování a vrtání.


Walter Innotime – první webový průvodce na světě pro výběr nejekonomičtějšího nástrojového řešení. (Zdroj: Walter)

Prostřednictvím 3D modelu obrobku k nástrojovému řešení

Aplikace Walter Innotime funguje tak, že zákazník přetáhne (systémem drag-and-drop) 3D model dílu, který potřebuje obrábět, na webovou stránku Walteru do aplikace Walter Innotime. Aplikace automaticky zanalyzuje, jaké obráběcí operace budou potřeba, a zašle návrh strategie příslušnému technikovi Walteru (v příštích verzích pak přímo zákazníkovi) s vybranými nástroji z portfolia Walteru i s řeznými podmínkami a aktuálními cenami. Takovéto digitální vyhledávání nástrojů prostřednictvím 3D modelu obráběného dílu je v současné době na trhu unikátní. Technik návrh zkontroluje a je-li to nutné, provede optimalizaci podle požadavků zákazníka.
Systém tak servisním a technickým pracovníkům Walteru pomáhá automatickým vykonáním přípravných prací při návrhu a vývoji optimální obráběcí strategie zákaznického dílu. Zákazník díky tomu dostane nejekonomičtější nástrojové řešení na míru i s aktuální cenou v nejkratším možném čase.


Nová barva, nová technologie povlakování, nová oblast aplikací – řezný materiál Tiger·tec Gold PVD WSP45G. (Zdroj: Walter)

Nový řezný materiál Tiger·tec Gold PVD

Společnost Walter uvedla na trh nový řezný materiál Tiger·tec Gold PVD jakosti WSP45G, určený pro frézování a vrtání. Příslušné břitové destičky lze využít ve frézovacích nástrojích Xtra·tec XT, Walter Blaxx a M4000, a dále i ve vrtácích s VBD, jako je například D4120. Uplatní se při obrábění nejen ocelových materiálů třídy ISO P, ale také obtížně obrobitelných materiálů tříd ISO S a ISO M. Vícevrstvý PVD povlak TiAlN-Al2O3 je jediný svého druhu na světě a je současně tvrdý i tuhý, což jej činí velmi odolným vůči abrazivnímu opotřebení i vysokým teplotám. Speciální mechanická postpovlakovací úprava zlepšuje odolnost proti mikrotrhlinám a chrání řeznou hranu proti mikrovydrolení.

Oblast aplikací zahrnuje zejména náročné obráběcí operace, například obrábění obtížně obrobitelných materiálů, přerušované řezy, dlouhá vyložení nebo nedostatečné upnutí při frézování či šikmé vstupy nebo výstupy při vrtání. V závislosti na materiálu a aplikaci přináší nový řezný materiál Tiger·tec Gold PVD zvýšení výkonu až o 75 %. Nová jakost WSP45G je ideálním pomocníkem pro řešení potíží při obrábění ocelových odlitků, titanových dílů či součástí ze slitin na bázi niklu v automobilovém, energetickém a leteckém průmyslu.
 

Pavel Marek

Další články

Průmysl 4.0
Informační technologie/E-business
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: