Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Novinky v třískovém obrábění
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Novinky v třískovém obrábění

Jedním z nejstabilnějších a nejtužších zapichovacích systémů na trhu je Seco MDT. Nedávno došlo k rozšíření tohoto systému.

Systém MDT se doposud dodával pouze v jedné velikosti destiček - MDT16. Nyní je rozšířen o další velikosti - MDT13 a MDT30 - a také řada MDT16 bude doplněna o několik nových typů držáků a destiček.
Nová řada držáků a destiček MDT13 je určena hlavně pro vnitřní zapichování a soustružení od průměru otvoru 16 mm. Sortiment zahrnuje jedno- i oboustranné destičky šířky 3 a 4 mm s utvářečem FT a v sortě CP50. Všechny držáky mají vnitřní přívod chlazení.
MDT30 je nová řada velkých destiček pro těžší obrábění. Pro tuto řadu jsou k disposici dva utvářeče: FT pro zapichování a soustružení a MP pro kopírování, a tři sorty: základní CP50, výkonnější TP200 a sorta 883 pro obrábění těžce obrobitelných slitin na bázi Ni, Co a Fe a také kalených ocelí a litiny. Standardní řada držáků zahrnuje držáky o délce 3- a 5násobku šířky destičky.

Utvářeč MC

MC (Medium Cutoff) utvářeč byl navržen pro upichování tenkostěnných trubek a malých dílců, ale je vhodný i pro hlubší zapichování. Vysoká stabilita Seco MDT systému umožňuje upichování, hluboké zapichování stejně jako soustružení. MC geometrie generuje malé řezné síly, což snižuje nebezpečí vzniku vibrací. MC utvářeč bude představen ve dvou nových sortách CP600 a TP400.
Pro upichování jsou v sortimentu firmy Seco také destičky s úhlem nastavení 6° a 15° pro snížení tvorby otřepů.

Inovovaný vrták

Použitím nové technologie vstřikování karbidu a kreativního konstrukčního řešení vyvinula firma Seco novou kategorii vrtáků s vyměnitelnými korunkami - Crown Loc, která šetří čas, úsilí a náklady spojené s vrtáním. Sortiment vyměnitelných korunek pokrývá všechny standardní průměry vrtáků jak v metrických, tak v palcových rozměrech v rozsahu 12 - 20 mm.
Vrtáky se vyrábí v délkách 3 x D a 5 x D. Každé těleso vrtáku pokrývá přibližně 1 mm rozsahu průměrů. K dispozici jsou tři speciálně vyvinuté geometrie korunek P, M a K pro optimalizaci vrtání v ocelích, nerezavějících ocelích a litinách. Nestandardní průměry (po 0,01 mm) jsou k dodání během velice krátké doby.
Po výměně opotřebené korunky za novou je dosaženo stejného výkonu, životnosti a spolehlivosti jako u nového nástroje. Dále použití vrtáků Crown Loc snižuje náklady a skladové zásoby vzhledem k tomu, že vrtáky nemusí být odesílány k přeostření a spoustu průměrů pokrývá jedno těleso vrtáku. Přesně broušený upínací systém, úzké výrobní tolerance korunek, dlouhé vodicí fazetky a samostředící geometrie vrtáku Crown Loc vedou k dosažení stejné kvality vrtaných otvorů jako při použití pájených vrtáků. Výhodou je rychlá výměna korunky na vřetenu stroje bez nutnosti seřizování nástroje a řezných parametrů. Dva šroubovité chladicí kanálky zajišťují velký objem chladicí kapaliny přiváděné přímo na čelo vrtáku.
Životnost tělesa vrtáku Crown Loc je naprosto odlišná od pájených vrtáků a v závislosti na aplikaci dosahuje průměrně v ocelích 20 a v litinách až 50 výměn korunek. Také životnost a výkon korunek jsou díky použití nových jakostí karbidů, povlaků a geometrií optimalizovaných pro základní skupiny obráběných materiálů nesrovnatelné s předchozí generací pájených vrtáků.

Další články

Obráběcí stroje a technologie
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: