Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Novinky značky IMAO pro upínání obrobků
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Novinky značky IMAO pro upínání obrobků

V dnešní době je velká poptávka po efektivní produkci různorodých výrobků v malém objemu a klíčem k vyšší produktivitě je použití přípravků, které lze flexibilně přizpůsobit mnoha různým obrobkům. Upínací prvky ONE-TOUCH se vyrábějí v mnoha různých provedeních, snadno z nich lze vybrat prvky vhodné pro upnutí požadované součásti. Upnutí a odepnutí součásti je jednoduché, bez použití dalšího nářadí a rychlé, zkracuje se čas potřebný pro manipulaci s obrobkem a tím i celkové náklady na výrobu.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

ONE-TOUCH CLAMPS manuální rychloupínky

 • Zkrácení doby upnutí obrobku o 1/3!
 • Snížení nákladů na příslušenství o 1/3!

ONE-TOUCH CLAMP jsou mechanické rychloupínky vyvinuté pro upínací přípravky. Jsou to kompaktní, ale silné vačkové upínky vyrobené z tepelně tvrzených dílů. Rychlé a snadné upnutí otočením rukojeti snižuje čas upínání obrobku a vačkový mechanismus poskytuje vysokou upínací sílu. Ve srovnání s hydraulickými nebo pneumatickými upínkami jsou ONE-TOUCH CLAMPS levnější díky snížení nákladů na údržbu a příslušenství.


K dispozici je široká škála typů vhodných pro různá použití: Otočné, vtahovací, boční, tlačné, vertikální a další.

ONE-TOUCH FASTENERS

Spojovací prvky pro rychlou výměnu obrobků

ONE-TOUCH FASTENERS jsou novým řešením pro časté výměny obrobků a upínacích přípravků. Oproti použití šroubů výrazně zkracují dobu seřizování a umožnují  pevné zapolohování s rychlou a jednoduchou obsluhou. K upnutí součásti dojde pouhým otočením knoflíku o 1 otáčky nebo stisknutím tlačítka, není potřeba žádný nástroj. Bezpečně upínají součásti pomocí vačkového nebo kuličkového zámku. Stav upnuto / uvolněno je srozumitelně zobrazen indikátorem „ON / OFF“.


K dispozici je široká škála typů vhodných pro různá použití: Upínky na čtvrt otáčky, nacvakávací s tlačítkem, magnetické, na čep a další.

ONE-TOUCH posuvný zámek

ONE-TOUCH posuvné zámky snižují seřizovací časy a zvyšují spolehlivost polohování v různých zařízeních, jako jsou manipulační nebo balicí stroje pro nastavení vodítek dopravníku, polohy zámků a podobně.

 • Snadné a bezpečné ovládání upnutí knoflíkem nebo rukojetí
 • Bezpečné upnutí pomocí klínového mechanizmu
 • Snadno čitelná aretační poloha „Indikátor ON / OFF“
 • Provedení pro drážky nebo čtvercové profily
 • Jmenovité zatížení: 500 až 800 N
 • Tepelná odolnost: 90 ° C

Tvarové upínky zámek

Tyto upínky jsou určeny pro upínání obrobků nepravidelného tvaru pomocí vnějších nebo vnitřních tvarových čelistí. Pomocí těchto obrobitelných čelistí lze upnout obrobek jakéhokoli tvaru.

Čelisti pro vnější upnutí se obrobí do tvaru obrobku, jejich spodní část se stahuje dolů a 8 segmentů čelisti je silou taženo do středu, čímž dojede k upnutí. Při vnitřním upnutí je obrobek umístěn vně čelistních segmentů, které se rozpínají pomocí kuželového čepu.


Těleso upínky je vyrobeno z nerezové oceli, obrobitelné čelisti z eloxovaného hliníku.

Modulární vtahovací upínací systém

Mechanický upínací systém s nulovým bodem pro rychlou výměnu upínacího přípravku zkracuje seřizovací dobu a prostoje stroje. Ideální pro 5osé upnutí. Kompaktní válcové tělo umožňuje obrábění z pěti stran bez rizika kontaktu s nástrojem. Přesný duální kontakt poskytuje vynikající opakovatelnost upnutí s přesností 5µm. Lze použít jako univerzální přípravek standardizací rozteče pro upínací šrouby.

 • Polohování a upnutí v jednom kroku
 • Perfektní opakovatelnost do 0,005 mm!
 • Rychlá výměna a upnutí
 • Vysoká upínací síla až 25kN!


Široký sortiment zde uvedených i dalších upínacích komponent vyráběných japonskou firmou IMAO, která je dlouholetým výrobcem upínacích prvků, nabízí firma OCTOPUSTOOLS.

Další články

Informační technologie/E-business
Průmyslové kapaliny
Výzkum/ vývoj
CAD/CAM/CAE/CIM
Automatizace, regulace
Převody/pohony/ložiska/spojky
Elektrotechnika a regulace
Pneumatické prvky/ kompresory
Renovace a údržba
Nekonvenční technologie
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: