Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nový návštěvnický rekord na dnech otevřených dveří
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nový návštěvnický rekord na dnech otevřených dveří

V pořadí čtvrté dny otevřených dveří společnosti Grob v Mindelheimu skončily po čtyřech dnech a účasti 1 200 návštěvníků. Mnoho hostů chtělo dva měsíce po veletrhu EMO využít příležitost a nahlédnout za kulisy této společnosti. To je jen další důkaz atraktivity nejen výrobků Grob, ale i samotného závodu největšího zaměstnavatele v regionu Unterallgäu.

Již osm let se ve dvouletém cyklu, vždy po veletrhu EMO, konají dny otevřených dveří v sídle společnosti Grob v Mindelheimu. V technologickém a aplikačním centru (TAZ) haly 9 bylo v listopadu na dvaceti strojích prezentováno kompletní portfolio výrobků. Patřila sem 5osá univerzální obráběcí centra G350 a G550 druhé generace, G750 a velké obráběcí centrum G1050. Vedle nich byla předvedena automatizovaná a systémová řešení s aktuálními vývojovými novinkami, jako například dvouvřetenový G-Modul s integrovaným výměníkem palet. Dále byla vystavena nová série F G600F a sdružené systémové zařízení s lineárním portálem 6. generace.

Vedle těchto strojů se návštěvníci mohli informovat o rozšířených službách Grob, jako je nabídka školení, GROB-Smart-Finance, a rovněž GROB-Service se svým novým internetovým obchodem GROB4Care. S velkým zájmem se setkal vyvíjený koncept GROB-Net4Industry, který byl „živě“ prezentován přímo na místě. Také obchodní partneři společnosti měli letos tradičně možnost prezentovat v expoziční části své produkty a služby. Této příležitosti využilo celkem 38 firem z nejrůznějších strojírenských odvětví.

Návštěvníci měli možnost udělat si několikrát denně obrázek o rozmanité produkci společnosti při pětasedmdesátiminutové procházce různými výrobními halami.
Od pondělí do pátku dále probíhaly denně dvě odborné přednášky vedené jak techniky společnosti Grob, tak zástupci vystavujících partnerů.

Kromě svých zákazníků a odborné veřejnosti pozvala společnost rovněž žáky a studenty z Mindelheimu, Memmingenu, Kemptenu a Esslingenu. „V době nedostatku odborníků je důležité včas hledat vhodný dorost,“ podotkl předseda představenstva German Wankmiller.

S výsledky našich čtvrtých dnů otevřených dveří jsme velmi spokojeni,“ shrnuje jednatel společnosti Grob pro prodej Jochen Nahl. „Nejen proto, že jsme s více než 1 200 hosty zaznamenali nový návštěvnický rekord, ale spíše kvůli tomu, že jsme vedle našich zákazníků mohli přivítat i mnoho mladých lidí, kteří mají velký zájem o strojírenství a naši společnost.“

Imtos

zbynek.koukolik@mmspektrum.com

Další články

Novinky z veletrhů a výstav
Výzkum/ vývoj
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: