Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nový showroom představuje trendy v obrábění
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nový showroom představuje trendy v obrábění

Ani obrábění už není to, co bývalo... Kdeže jsou ty hromady zašpiněných montérek a všudypřítomný šmír. Obrábění dnes vypadá úplně jinak než ještě před dvaceti lety, zdůrazňuje Ing. Jiří Marek, jednatel společnosti DMG Mori Czech, na tiskové konferenci při příležitosti otevření nového firemního showroomu v Brně. Ne každý to ovšem ví - představa o zašpiněných montérkách u veřejnosti přetrvává. A co se týká obsluhy, dnešní technici si se stroji víceméně hrají, dodává vzápětí.

Ano, stroje tu jsou především na práci. Ty dnešní bývají díky péči, která jim je ze strany často proslulých designérů věnována, i velmi hezké a jejich ovládání se díky moderním řídicím systémům stává stále zábavnější. A dlužno říci, že díky propracovanému technickému řešení, automatizaci, digitalizaci a podpoře nejmodernějších softwarových technologií jsou i stále sofistikovanější. O tom všem se mohou přesvědčit i návštěvníci nového showroomu, který společnost DMG Mori Czech slavnostně otevřela v úterý 27. srpna v sousedství brněnského obchodního centra Futurum.


Slavnostní přestřižení pásky. Zleva: J. Marek, Ch. Thönes, K. Shimazaki, E. Muřický a B. Bauer

Slavnostní otevření nového showroomu

Tento den byl pro firmu i její zákazníky vpravdě slavnostní. Do Brna se sjely stovky návštěvníků, mezi nimiž nechyběli čelní představitelé firmy jako Christian Thönes, předseda představenstva společnosti DMG Mori, Ugo Ghilardi, Divisional Board Member Sales & Service EMEA, dále Eduard Muřický, náměstek MP ČR, Bernard Bauer, zástupce Česko-německé obchodní a průmyslové komory, nebo Kaoru Shimazaki, velvyslanec Japonska v ČR. Hosty přivítal Ing. Jiří Marek, který představil dvacetiletou historii české pobočky a její služby. O technických novinkách pohovořil Christian Thönes, jenž nastínil nejnovější trendy v oboru. Přitom zdůraznil, že výroba strojů dnes představuje pouze část pracovní náplně firmy, neboť stále většího významu nabývá automatizace a digitalizace. Přítomným zákazníkům doporučil, aby se tímto trendem zabývali, a to i v době, kdy ekonomické vyhlídky jsou nejisté.


Prohlídku showroomu zpříjemnilo violoncellové trio.

Firma v současnosti nabízí pět desítek standardizovaných automatizačních řešení, z nichž tři bylo možné prohlédnout si na showroomu. Další novinkou, kterou Ch. Thönes rovněž představil, je zákaznický portál my DMG Mori, který zjednoduší, zpřesní a zrychlí komunikaci v oblasti servisu. Zákazníci zde kromě jiného (po své autorizaci) mohou zadat požadavky na servis a najdou zde i servisní historii všech svých strojů. Portál měl následně svou premiéru na EMO a od 1. října je již k dispozici zákazníkům.


Soustružnicko-frézovací centrum CTX beta 800 TC s flexibilní automatizací Robo2Go 2. generace

Vystavené stroje

Technologiím aktuálně vystaveným na showroomu byl věnován článek v MM Průmyslovém spektru č. 9 (na str. 44), tedy jen krátce: Strojů zde bylo vystaveno sedm, mezi nimi univerzální soustružnické centrum CLX 450, přesné horizontální obráběcí centrum NHX 4000 3. generace a soustružnický automat Sprint 32|8. Další tři stroje byly vybaveny zmíněnou automatizací: soustružnicko-frézovací centrum CTX beta 800 TC flexibilním robotem Robo2Go 2. generace, pětiosé frézovací centrum CMX 50 U paletovým manipulačním systémem PH150 a revolverový soustruh NLX 2500 portálovým zakladačem GX 5. Nechyběla ani technologie „kovové“ aditivní výroby, již reprezentoval stroj Lasertec 30 SLM 2. generace využívající metodu práškového lože a selektivního tavení laserem.

Další fotografie ze slavnostního otevření showroomu si můžete prohlédnout v reportáži.

Pavel Marek, Brno

pavel.marek@mmspektrum.com

 

Další články

Informační technologie/E-business
Nekonvenční technologie
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: