Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nový závod na výrobu speciálních tvářecích strojů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nový závod na výrobu speciálních tvářecích strojů

Společnost TOX Pressotechnik je v oboru pohonů pro lisy, lisů a speciálních strojů, tváření, děrování a spojování plechových dílů dobře známa. Byla založena v Německu v roce 1978 a několik let prostřednictvím své pobočky působí i u nás. V loňském roce však organizace doznala změny a byla založena samostatná společnost TOX Pressotechnik, s. r. o., se sídlem v Brně.

Na to, co založení nové společnosti znamená a jaké jsou její plány, jsme se zeptali Michala Badina, prokuristy společnosti.

MM: Pane Badine, kdy vlastně vzniklo původní zastoupení společnosti TOX Pressotechnik v České republice?

M. Badin: V České a Slovenské republice působíme s vlastním obchodním týmem již více než čtyři roky. Za tu dobu jsme zde vybudovali fungující strukturu, výrazně rozšířili aktivity firmy a také se rozrostl náš tým.

MM: S jakým cílem byla nyní založena nová společnost? Co všechno má na starosti?

M. Badin: Chceme pokračovat v rozšiřování lokálních aktivit a zvládnout zvyšující se požadavky našich zákazníků. V průběhu několika let bychom chtěli vybudovat kompletní strukturu pro lokální výrobu strojů.

MM: Co se tím mění pro vaše zákazníky?

M. Badin: Založením dceřiné společnosti se zázemí mateřské společnosti vice přiblíží k našim zákazníkům. V novém závodě bude například fungovat lokální servisní středisko.

MM: Kde je situována nová výroba?

M. Badin: Firma sídlí v průmyslové zóně CTP park Brno-Slatina. V těchto prostorách se postupně rozšiřuje i nová výroba.


„Naším cílem je postupně vybudovat kompletní strukturu pro výrobu speciálních strojů,“ říká v rozhovoru Michal Badin.


MM: Jaké jsou vaše výrobní plány pro letošní rok?

M. Badin: Rádi bychom na našich nových pětiosých centrech DMG Mori plně rozběhli kusovou výrobu komponentů pro naše výrobky a stroje.

MM: Počítáte s nárůstem výroby nebo jejím rozšířením o další díly či finální výrobky v příštích letech?

M. Badin: Ano, jak jsem již zmínil, cílem je postupně vybudovat kompletní strukturu pro výrobu speciálních strojů. Výroba by se měla rozšiřovat jednak z hlediska svého objemu, ale hlavně by měly přibývat další činnosti potřebné pro lokální výrobu strojů.

MM: Jaké strojní vybavení máte aktuálně k dispozici a jaký je cílový stav?

M. Badin: V současné době máme k dispozici tři nová pětiosá frézovací centra DMG Mori a postupně přibývají další stroje pro dělení materiálu, brusky, soustruhy apod.

MM: Kolik máte zaměstnanců a v jakých profesích?

M. Badin: K 1. lednu 2019 máme asi 20 zaměstnanců a tento počet se rychle navyšuje. V rámci obchodních aktivit to jsou obchodníci a servisní technici, administrativa. V rámci výroby přibývají kolegové pro obsluhu obráběcích strojů, programátoři CNC strojů, konstruktéři mechaniky, projektanti elektro atd.

MM: Bylo těžké je sehnat?

M. Badin: Získat a hlavně udržet zaměstnance je v současné době velká výzva. Věřím, že firma TOX Pressotechnik je schopna nabídnout dostatečné atraktivní podmínky a zázemí stabilní zahraniční společnosti.


Sídlo společnosti v průmyslové zóně CTP park Brno-Slatina

MM: Sázíte na automatizaci a digitalizaci výroby, potažmo na koncept Průmyslu 4.0?

M. Badin: Složitá situace na našem pracovním trhu jednoznačně nahrává automatizaci a digitalizaci výroby. Proto stále investujeme do nových high-tech strojů a technologií.

MM: Jak je výroba v brněnském závodě organizačně a datově propojena s výrobou v Německu?

M. Badin: Organizačně jsme velmi úzce propojeni, a jsme v každodenním kontaktu s kolegy z jednotlivých oddělení v naší mateřské společnosti. Obráběcí centra jsou trvale připojena do firemní datové sítě a je tedy možné je programovat či nastavovat jak lokálně, tak i z Německa.

MM: Na jakých veletrzích se zákazníci budou moci v letošním roce s vaší nebo s mateřskou společností setkat?

M. Badin: Firma TOX Pressotechik je tradičním účastníkem různých veletrhů. V České republice je to Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. V Německu vystavujeme na několika veletrzích zaměřených na automatizaci nebo tváření a spojování plechů.

MM: Můžete prozradit, jaké novinky plánuje společnost TOX Pressotechnik uvést na trh v letošním roce?

M. Badin: Firma TOX Pressotechnik je především výrobcem lisů, speciálních strojů a technologií pro spojování plechů, nýtování, děrování atd. V nabídce našich standardních produktů jsou například pohony, řídicí systémy, systémy pro vyhodnocování procesů, nástroje. V rámci těchto standardních produktů plánujeme v letošním roce uvést na trh novou řadu elektrických pohonů TOX Electric Drive a novou jednotku pro vyhodnocování procesů EPW.

MM: Děkujeme za rozhovor.

Pavel Marek

pavel.marek@mmspektrum.com

www.tox-cz.com

 

Další články

Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: