Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Objednáno dnes, doručeno zítra je již minulostí
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Objednáno dnes, doručeno zítra je již minulostí

V dnešní době, kdy jsou obráběcí společnosti pod obrovským tlakem a počítají každou vteřinu, aby objednávky plnili rychle a efektivně, se tyto společnosti spoléhají na dodavatele nástrojů, kteří jim nabídnou nejen kvalitní nástroje na obrábění, ale také jsou schopní je dodat co nejrychleji. Řešení Tool Supply 24/7 pro dodávky nástrojů Ceratizit se může pochlubit pravděpodobně tou nejrychlejší dobou dodání při nákupu nástrojů - Ihned. Zákazník již nemusí objednávat ani čekat na dodání nástroje, protože je má k dispozici přímo ve svém podniku ve výdejním systému Tool-O-Mat.


Tool-O-Mat je nejen efektivní a praktický, ale také designově zajímavý. Uživatel si může vybrat z několika různých typů. (Zdroj: Ceratizit)

Kromě kvalitních nástrojů a rozsáhlých odborných znalostí v oblasti technologie obrábění je nejvyšší prioritou společnosti Ceratizit vysoká dostupnost jejich více než 65 000 produktů a jejich rychlé dodání. Výrobce nástroje si je vědom toho, že čím rychleji uživatel nástroj obdrží, tím efektivnější jsou jeho výrobní operace. K dosažení tohoto cíle spoléhá společnost na prověřené logistické procesy, které zajistí, že objednávky přijaté do 19 hodin mohou být dodány následující pracovní den po celé Evropě. Tato rychlá doba dodání však není pro některé zákazníky dostačující. Se svým řešením Tool Supply 24/7 pro dodávky nástrojů našla způsob, jak z nákupu nástrojů udělat plně automatizovaný proces. Tímto jsou eliminovány časově náročné a nákladné kroky, jako je identifikace požadavků, objednávání prostřednictvím oddělení nákupu, příjem a evidence zboží a skladování nástrojů. Všechny tyto procesy v tomto případě přebírá za své zákazníky společnost Ceratizit.


Když docházejí nástroje, servisní technik Ceratizitu obdrží automatické oznámení, přijede na pobočku zákazníka a doplní produkty ve výdejním automatu. Tool-O-Mat pojme až 840 produktů. (Zdroj: Ceratizit)

Jednoduché vyhledání nástroje

Top ve své kategorii je systém vydávání nástrojů Tool-O-Mat, který je připraven individuálně pro každého zákazníka a naplněn nejvíce využívanými nástroji v jeho výrobě. Nástroje se dají snadno vyhledat na přehledném dotykovém panelu (podle typu provedení) nebo jednoduchým naskenováním čárového kódu. Zákazník tak získá okamžitý přístup k používaným standardním nástrojům, takže jakmile je ve výrobě nutná výměna nástroje, získá jej neprodleně z výdejního systému. Díky tomuto rychlému způsobu dodání nástrojů jsou prostoje obráběcích strojů minimalizovány, což dává zákazníkovi rozhodující konkurenční výhodu. Tím výhody Tool-O-Matu nekončí: systém pracuje v režimu konsignačního skladu, tj. zboží zůstává majetkem společnosti Ceratizit, dokud nebude vydáno z výdejního automatu. Zákazník tak nenese žádné náklady na pořízení ani skladování a nemusí se starat o zadávání objednávek na nástroje.


Vydávání nástrojů je snadné. Každé oprávněné osobě je vydána čipová karta pro přihlášení k Tool-O-Matu. Požadovaný nástroj lze poté vybrat na intuitivním dotykovém displeji a odebrat ho. (Zdroj: Ceratizit)

Automatizované řízení zásob a doplňování

První výdejní automaty byly vyvinuty již v 90. letech 20. století a dodnes jsou funkční a využívané. Konstrukce a technologie však byly neustále zdokonalovány a upravovány v souladu s moderními požadavky. Nejnovější generace systému vydávání nástrojů – Tool-O-Mat 840 a Tool-O-Mat 80 – spolu s jednotlivými řešeními Tool Supply 24/7 zajišťují, že v současné době žádná výrobní společnost nezůstane „na suchu“, pokud jde o nástroje. Za to odpovídá sofistikovaný software, který řídí procesy a zasílá okamžitě upozornění, když je potřeba nástroje doplnit. Když k tomu dojde, je odeslán servisní technik, aby okamžitě doplnil potřebné nástroje do výdejního systému – tento plně automatizovaný proces nevyžaduje žádnou aktivitu ze strany zákazníka. To znamená, že společnost přebírá celý proces zásobování nástroji od každodenního řízení skladových zásob až po doplňovací službu a zaručuje 100% dostupnost požadovaných nástrojů. Jednotlivé typy Tool-O-Matů jsou nabízeny podle šíře sortimentu u jednotlivých zákazníků a v nejvyšší konfiguraci jsou schopny pojmout až 320 různých nástrojů.

Lucie Filová

https://cuttingtools.ceratizit.com/cz/cs.html

Další články

Štíhlá výroba a logistika
Automatizace, regulace
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: