Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Obráběči zamíří do Pfrontenu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Obráběči zamíří do Pfrontenu

Společnost DMG Mori připravuje tradiční den otevřených dveří ve svém závodě Deckel Maho v Pfrontenu, který se bude konat od 11. do 15. února 2020.

Nový stroj Lasertec 125 3D hybrid pro aditivní výrobu kovových dílů umožňuje obrábění i laserové navařování.

Letošní firemní „alpský veletrh“ bude zaměřen na oblast digitalizace a automatizace a představí řešení end-to-end konektivity jako standard pro všechny stroje, aktualizaci Celos všech aktuálních verzí, nový zákaznický portál my DMG Mori a Tulip jako ideální vstup do digitalizace. Výstavní portfolio završí trojice světových premiér: revoluční horizontální strojírenské centrum DMC 65 H monoBlock, modulární paletový systém PH Cell a stroj Lasertec 400 Shape pro laserové strukturování.

Integrovaná digitalizace

Operační systém Celos, založený na aplikacích, byl poprvé představen na EMO v roce 2013. V současnosti je používán v řídicích systémech u více než 20 000 strojů DMG Mori po celém světě. Dalším úspěšným příkladem řešení v oblasti digitalizace je plánovací a kontrolní platforma pro údržbu a opravy WerkbliQ nezávislá na výrobci. K tomu se připojují nejnovější trendy představené na loňském EMO:

  •  konektivita DMG Mori zajišťuje bezpečné propojení do sítí strojů DMG Mori a vybraných produktů třetích stran;
  • zákazníci mohou provést aktualizaci Celos nezávislou na PLC a jeho aktuální verzi, což platí pro všechny aktuální verze za posledních šest let;
  •  nový DMG Mori Messenger umožňuje přehledné zobrazení aktuálního stavu strojů nyní i pro všechny stroje a zařízení ve výrobě, které jsou propojeny v rámci konektivity DMG Mori

Na tradičních dnech otevřených dveří od 11. do 15. února 2020 se společnost DMG Mori představí jako nositel inovace v oblasti digitalizace a automatizace.

Zákaznický portál pro automatizované služby

Od své světové premiéry na EMO nabízí nový zákaznický portál my DMG Mori jedinečnou efektivitu s viditelným úspěchem. Čtyři tisíce zákazníků si zdarma registrovalo svá strojní zařízení již po několika týdnech. Cílem je získat 20 000 uživatelů do konce roku 2020.


Zákaznický portál my DMG Mori pro automatizovaný servis

Portál například umožňuje odeslat požadavky na servis pouhým zmáčknutím tlačítka, přičemž formulář interaktivního požadavku zabrání tomu, aby došlo k jakýmkoliv nedorozuměním, a konkrétní požadavek na službu se dostane k tomu správnému odborníkovi. K požadavku je možné přiložit i fotografie nebo videa. Funkce Sledování a vyhledání zajišťuje transparentnost všech servisních procesů a postupů, dokonce i objednávky na náhradní díly mohou být dohledány přesně na minutu. Funkce portálu navíc nemusí být omezena pouze na zařízení DMG Mori. S bezbariérovou aktualizací pro platformu servisu a údržby WerkbliQ se mohou zákazníci připojit k celé škále služeb my DMG Mori pro jejich celý strojový park, včetně optimalizace všech procesů údržby.


V Pfrontenu bude představeno 15 automatizačních řešení včetně nového PH Cell na DMU 65 monoBlock, DMC 90U duoBlock s PH-AGV 50 a CTX beta 1250 TC s Robo2Go Vision.

Jednoduchý vstup do digitalizace

V Pfrontenu bude poprvé představena spolupráce mezi DMG Mori a poskytovatelem softwaru Tulip ze Spojených států. Hlavní myšlenkou představeného řešení je jeho jednoduchost: manuální workflow při provozu stroje či montážních procesech jsou v systému zobrazeny krok po kroku prostřednictvím aplikace Tulip a doplněny o dané údaje. Systém postupně vede operátora každým jednotlivým procesním krokem a nahrává průběžný stav všech odpovídajících (digitálních) údajů. Uživatelé také mohou využít tuto platformu pro nezávislou tvorbu výrobních aplikací bez jakéhokoliv know-how v oblasti IT či zvláštních programovacích dovedností. Řešení Tulip tak pro malé až střední zákazníky výrazně zjednoduší vstup do digitální výroby.

Optimalizace procesu prostřednictvím umělé inteligence

Společnost DMG Mori prostřednictvím své strategické investice v softwarové společnosti up2parts otevřela svět umělé inteligence pro průmysl obrábění kovů. Záměrem spolupráce je zjednodušit a zrychlit tvorbu pracovních postupů analýzou geometrických komponent prostřednictvím umělé inteligence (AI) a na základě těchto postupů provádět kvalifikované cenové kalkulace pro jednotlivé díly v reálném čase.

Lasertec 400 Shape pro pětiosé laserové strukturování velkých forem

Automatizační řešení z jednoho zdroje

V budoucnu nabídne společnost DMG Mori ve svém portfoliu všechny obráběcí stroje s automatizačními řešeními, aby splnila výrazně rostoucí poptávku. Očekává se opravdu rapidní růst až v trojmístných číslech. V rámci dnů otevřených dveří bude představeno 15 automatizačních řešení včetně nového PH Cell na strojích DMU 65 monoBlock, DMC 90U duoBlock s PH-AGV 50 a CTX beta 1250 TC s Robo2Go Vision.

K vidění bude mimo jiné automaticky řízené vozidlo PH-AGV 50. Toto inovativní řešení nabízí flexibilní automatizaci manipulace s paletami a s volným přístupem ke stroji a inteligentním bezpečnostním konceptem pro spolupráci člověka a stroje. Robo2Go Vision je dalším příkladem flexibilní automatizace v podobě robota pro přímou nakládku europalet.

Světová premiéra: DMC 65 H monoBlock

Stroj DMC 65 H monoBlock přináší do horizontálního obrábění flexibilitu a ergonomii pětiosého vertikálního stroje a spojuje ji s produktivitou a procesní spolehlivostí horizontálního obráběcího centra. Optimální odvod třísek dělá tento stroj obzvláště vhodným pro procesně spolehlivé obrábění strukturálních komponent v leteckém průmyslu. Nástrojárny mohou využít možnost hlubokého vrtání do 550 mm. Výrobci rovněž ocení flexibilitu sklopného a otočného stolu uloženého na dvou stranách a důmyslné uspořádání pracovního prostoru při pětiosém obrábění komponent do hmotnosti až 600 kg. Tepelně symetrická struktura lože stroje s tříbodovým uložením zajišťuje maximální dlouhodobou přesnost.

Nové horizontální obráběcí centrum DMC 65 H monoBlock

Světová premiéra: PH Cell

Nový paletový systém PH Cell bude představen na stroji DMU 65 monoBlock. Paletový systém má modulární design a nabízí při optimální ergonomii nejvyšší flexibilitu. V základní verzi je k dispozici 12 míst pro palety s rozměry 500 x 500 mm, 16 míst pro palety 400 x 400 mm palet nebo 20 míst pro palety 320 x 320 mm. Systém může být rozšířen přidáním dalšího policového modulu na dvojnásobnou kapacitu.

Modulární paletový systém PH Cell pro až 40 palet, zde se strojem DMU 65 monoBlock

Světová premiéra: Lasertec 400 Shape

Nový Lasertec 400 Shape rozšiřuje portfolio laserových texturovacích strojů o nový pětiosý stroj pro tvorbu struktur v tvarových dutinách forem s rozměry až 3 350 x 1 350 x 1 000 mm a hmotností do 20 000 kg. Nově vyvinuté otočné laserové hlavy umožňují i vytváření drážek. Tento nový výkonný model přináší až trojnásobné zvýšení rychlosti vytváření struktur v reprodukovatelné kvalitě.

Aditivní výroba

Aditivní výroba kovových dílů se stále více začíná uplatňovat v průmyslové praxi. Proto se také mění požadavky na technologii. To reflektuje i vývoj nových strojů řad Lasertec 3D hybrid, Lasertec 3D a Lasertec SLM. Hlavními tématy jsou technická dostupnost strojů, jejich produktivita, kvalita dílů a pracovní bezpečnost. V Pfrontenu bude vystaven nový Lasertec 125 3D hybrid, jenž byl poprvé představen na veletrhu formnext 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem. Stroj na bázi řady monoBlock je navržen pro obrábění a laserové navařování dílů s průměrem až 1 250 mm, délkou 745 mm a hmotností 2 000 kg.

Ekonomický stimulační program DMG Mori

Po letech růstu mnoho zákazníků DMG Mori nyní čelí nejisté ekonomické době. Toho si je společnost vědoma, a proto svým zákazníkům nabízí rozsáhlou podporu. Program ekonomické stimulace zahrnuje odkup strojů pro větší likviditu, atraktivní finanční koncepty bez rizika, jako je pronájem, odkup či leasing prostřednictvím DMG Mori Finance a také školicí kurzy v akademii DMG Mori pro zvýšení výrobní odbornosti. Společnost rovněž nabízí renovaci svých starších strojů jako zajímavou alternativu k novým nákupům.

 

Pavel Marek

DMG Mori

tereza.prochova@dmgmori.com

www.dmgmori.com
 

Další články

3D technologie
Informační technologie/E-business
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: