Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Obrábění ve znamení automatizace
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Obrábění ve znamení automatizace

Osm tisíc obráběčů především z různých zemí Evropy zavítalo ve dnech 11. až 15. února do bavorského Pfrontenu, kde společnost DMG Mori ve svém výrobním závodě uspořádala tradiční dny otevřených dveří. K jeho hlavním tématům letos patřila automatizace, digitalizace a aditivní výroba.

Společnost na svém showroomu i přímo ve výrobních prostorách představila celkem 45 high-tech strojů a 15 automatizačních řešení, z toho čtyři ve „světové premiéře“: univerzální horizontální obráběcí centrum DMU/DMC 65 H monoBlock, velký a rychlý laserový stroj Lasertec 400 Shape pro vytváření textur na obrobcích s hmotností až 20 tun, stroj Lasertec 30 Dual SLM pro aditivní výrobu kovových dílů v práškovém loži vybavený dvěma lasery a modulární paletový systém PH Cell pro až 40 palet.


Závod DMG Mori v Pfrontenu. (Foto: autor)

Rozšíření a modernizace výroby

Pravidelné návštěvníky firma překvapila novou přístavbou haly poblíž hlavního vstupu do závodu, kde již probíhá montáž obráběcích center typu monoBlock. Společnost DMG Mori do rozšíření závodu v Pfrontenu v loňském roce investovala na 20 milionů eur. Za tuto částku byla postavena nová logistická hala a rozšířena zmíněná montáž strojů řady monoBlock o plochu 1 200 m2. Zde již byla k vidění moderní montážní linka vybavená autonomními vozíky (AGV), na kterých probíhá stavba strojů. Plocha těchto vozíků je poměrně velká a byla volena tak, aby se na ně kromě samotného obráběcího centra vešla i buňka s automatizací. V letošním roce bude tímto způsobem modernizována celá montáž „monoblocků“ a vznikne tak tzv. Excellence Factory monoBlock. Vozíky budou automaticky projíždět celou halou plynulou rychlostí 45 mm za minutu a na nich bude ve 34 taktech probíhat montáž všech provedení strojů řad DMU a DMC včetně FD. Plánovaná kapacita montážní linky je 1 000 strojů za rok.


Nové výrobní prostory pro montáž obráběcích center monoBlock. (Foto: autor)

Připravená řešení pro automatizaci obrábění

Automatizace procesu obrábění nabývá stále většího významu. Společnost DMG Mori proto ve spojení s obráběcími centry v Pfrontenu představila i své rozsáhlé automatizační portfolio, které zahrnuje inovativní a všestranná řešení pro autonomní a efektivní výrobu, a to jak pro frézovací, tak pro soustružnické aplikace.

Paletový systém PH Cell

Nejnovějším přírůstkem do rodiny automatizačních řešení je paletový systém PH Cell, který byl v Pfrontenu představen ve světové premiéře na stroji DMU 65 monoBlock. Jeho modulární konstrukce nabízí prostor až pro 40 různých velikostí palet s rozměry až do 500 x 500 mm. To činí tento systém atraktivním zejména pro středně velké obrobky s hmotností do 300 kg.


Vystavený paletový systém PH Cell se strojem DMU 65 monoBlock. (Foto: autor)

Autonomní dopravní systém PH-AGV 50

K dalším novinkám, jež bylo v Pfrontenu možné spatřit, patří i bezobslužný transportní systém PH-AGV 50 (Automated Guided Vehicle), který byl vyvinut ve spolupráci s firmou Jungheinrich a poprvé byl představen na loňském EMO. Jedná se o dopravní systém s bezobslužným automatickým vozíkem určený pro flexibilní zásobování strojů paletami s obrobky. Tento vozík se může volně pohybovat po výrobní ploše a jeho cesty lze libovolně naprogramovat. Vybavení vozíku lze modifikovat podle aktuálních zákaznických potřeb. Systém je ovládán prostřednictvím řídicího počítače DMG Mori LPS 4, jenž provádí rovněž optimalizaci veškerých výrobních procesů.

Autonomní dopravní systém PH-AGV 50. (Zdroj: DMG Mori)

Robo2Go Vision pro automatizaci soustružnických center

Robo2Go Vision představuje inovativní robotickou automatizaci soustružnických center. Během dnů otevřených dveří ji bylo možné vidět ve spojení se strojem CTX beta 1250 TC. Řešení přináší flexibilní uspořádání automatizace zachovávající volný přístup ke stroji a inteligentní bezpečnostní koncepci pro spolupráci člověka a stroje. Robo2Go Vision umožňuje přímé zakládání z euro palet a díky novým 3D kamerám je robot schopen rozeznat výrobky, které nemusejí být uloženy ve speciálních rastrech. Naučení robota prostřednictvím dialogu v řídicím systému Celos a s využitím 3D kamery zabere méně než 10 minut. Výrobce také poprvé představil Robo2Go 2. generace ve spolupráci se strojem NZX 2000 s řídicím systémem MAPPS.

Robo2Go Vision pro robotickou automatizaci soustružnických center. (Zdroj: DMG Mori)

Paletový systém LPP

Lineární paletový systém LPP (Linear Pallet Pool) byl představen s obráběcími centry NHX 4000 a NHX 5000. Pojme až 99 palet, ale k dispozici je i verze pro 199 palet. K systému lze připojit až osm obráběcích strojů a pět přípravných stanic. Nejmenším typem je LPP 40 pro palety s rozměry 400 x 400 mm, největší verze LPP 250 je určena pro velikost palet 2 500 x 2 500 mm a obrobky do hmotnosti 10 tun. Nad systémem bdí řídicí počítač MCC-LPS, jehož výkonný a intuitivní software organizuje sklad materiálu a spravuje nástroje a přípravky.


Lineární paletový systém LPP. (Zdroj: DMG Mori)

Automatizačních řešení bylo vystaveno samozřejmě více, v krátkosti byly zmíněny alespoň nejvýznamnější novinky. Firemní leták uvádí aktuální dostupnost 52 typů automatizačních řešení rozdělených do 12 produktových řad. O některých dalších tématech a novinkách, které byly v Pfrontenu k vidění, pojednává rovněž v článek v minulém vydání MM Průmyslového spektra.

Pavel Marek

www.dmgmori.com
 

Další články

Automatizace, regulace
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: