Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Ochrana před teplem, zářením a jiskrami
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Ochrana před teplem, zářením a jiskrami

Do třetice všeho dobrého: Nové pracovní oblečení proti teplu a plameni. Mewa vyvinula třetí variantu ochranného oblečení pro sváření. Nová bezpečná řada z kolekce Mewa Dynamic nabízí volnost pohybu, pohodlí a slušivý vzhled i při náročné práci.

Svářeči potřebují speciální ochranné oblečení. Kdo sváří jen občas, po-třebuje jiné vybavení než ten, který se této činnosti v práci věnuje takřka neustále. Aby bylo možné vyhovět různým požadavkům zákazníků, vyvinula společnost MEWA jako přední poskytovatel textil-ních služeb nové ochranné oděvy pro sváření. A to již dokonce ve třech variantách. 

KOMERČNÍ ČLÁNEK


Nová bezpečná řada z kolekce MEWA Dynamic nabízí volnost při pohybu, pohodlí při nošení a slušivý design. (Fotky: Mewa)    

Mewa nyní připravila oblečení „Flame Advanced“, které se hodí při častějším svařování. Na trh bude uvedeno v polovině roku 2020. Ti, kteří jsou při své práci neustále vystaveni extrémním podmínkám, mohou využívat oděvy „Mewa Dynamic Flame Extreme“. Pevná látka nabízí dokonalou ochranu při tepelném zpracovávání kovů. Kolekce najde uplatnění ve strojírenství, v automobilovém průmyslu, v ocelářství, při konstruování různých zařízení nebo v loděnicích. „Mewa Dynamic Flame“ se oproti tomu hodí pro příležitostné sváření. Oblečení chrání před malými okujemi, při krátkodobém kontaktu i před plameny a sálajícím teplem. Elektrikáři, mechatronici a údržbáři, kteří svařují jen občas, potřebují mít také dobré vybavení.

Toto rozdělení ovšem slouží pouze jako příklad. „Výběr vhodného ochranného oblečení se vždy řídí bezpečnostní analýzou pracoviště, tak jak ji vypracuje zaměstnavatel,“ vysvětluje Antonín Krejčí, jednatel Mewa Textil-Service s.r.o. Nový typ ochranného oděvu je dalším krokem v řadě Dynamic od společnosti Mewa. Vyznačuje se maximální volností při pohybu, pohodlným nošením a moderním vzhledem. „Ochranné oděvy ladí k běžnému pracovnímu oblečení. Všichni zaměstnanci tak mohou mít oblečení ve stejném stylu,“ doplňuje Antonín Krejčí.


Nová bezpečná řada z kolekce MEWA Dynamic nabízí volnost při pohybu, pohodlí při nošení a slušivý design. (Fotky: Mewa)    

Mewa nabízí oděvy na principu sharingu. Zákazníci tak mohou přenechat specialistům celou řadu úkolů od shánění oblečení, až po jeho skladování nebo odbornou péči o textil. K tomu se přidává i možnost neustálého přizpůsobování potřebám klientů, například když někdo v týmu potřebuje další kalhoty, nebo přijde nový zaměstnanec či zaměstnankyně.
          
Ochrana před teplem, zářením a létajícími jiskrami: Pro občasné, časté i neustálé sváření vyvinula Mewa ochranné oblečení ve třech variantách.

    
Nová bezpečná řada z kolekce MEWA Dynamic nabízí volnost při pohybu, pohodlí při nošení a slušivý design. (Fotky: Mewa)    

 

MEWA Textil-Management

Společnost MEWA se svými 44 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi, ale také kompletním systémem služeb pro čištění součástek. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu. O více než 180 000 živnostníků, řemeslníků a zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5 200 zaměstnanců.

Sledujte společnost MEWA na Twitteru: twitter.com/mewa_cz

www.mewa.cz

Více o společnosti MEWA naleznete na https://www.mewa.cz/newsroom/vsechna-videa/

Další články

Bezpečnost práce a požární ochrana
Renovace a údržba
Technologie spojování/ dělení materiálů
Nekonvenční technologie
Obráběcí stroje a technologie
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: