Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Ochranný kryt pro stroje všech výšek
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Ochranný kryt pro stroje všech výšek

Již několik let má firma P.E.I. ve své nabídce střešní kryt pro portálové frézky značky Wave Sky. Kryt se vyrábí ze speciální průsvitné tkaniny a brání úniku výparů, prachu a třísek z pracovního prostoru obráběcího stroje. V průběhu let byl původní návrh dále rozšiřován. Verzi s motorem usnadňující otvírání a zavírání střechy nad strojem následuje inovativní modulární konstrukce s integrovaným nízkonapěťovým motorem.

Naposledy byla představena nová verze s názvem Wave Cover. Ta není určena k náhradě klasického krytu Wave Sky, ale k jeho doplnění. Tato verze již nevyužívá vedení zabudované v nejvyšší možné poloze. Původní kryt Wave Sky se pohyboval ve vedení. V případě malých strojů to znamenalo snížení světlé výšky. Například při výšce stroje 2 m záhyby měchu již značně snižují světlou výšku pro obsluhu uvnitř pracovního prostoru stroje.
 
Tvar střešního krytu Wave Cover připomíná spíš sedlovou střechu, což poskytuje větší světlou výšku a umožňuje umístit kryt při jakékoli výšce vedení.

Z tohoto důvodu P.E.I. navrhlo systém Wave Cover, jak říká vrchní ředitel Bolognese Group Michele Benedetti: „Po určitou dobu jsme zaznamenávali na trhu požadavky na účinné ochranné kryty stále kompaktnějších strojů, jaké výrobci v současnosti navrhují. Naše řešení nabízí možnost shora zcela zakrýt obráběcí stroj se sníženou osou Z a přitom umožnit obsluze přístup do pracovního prostoru, aniž by musela kryt otvírat. Wave Cover je založen na modulárním systému podobném systému Wave Sky. Jeho tvar však připomíná spíš sedlovou střechu, což poskytuje větší světlou výšku a umožňuje umístit kryt při jakékoli výšce vedení.“


Nový systém je na rozdíl od Wave Sky portálového typu se sloupky a stříškou.


Střešní kryt se vyrábí ze speciální průsvitné tkaniny a brání úniku výparů, prachu a třísek z pracovního prostoru obráběcího stroje.

Nový systém je na rozdíl od Wave Sky portálového typu se sloupky a stříškou. Pro případy s vedením pod těžištěm našli inženýři řešení, které brání překlopení a současně zajišťuje, aby portálová konstrukce zůstala stát zpříma. Do sloupků je zabudován nově vyvinutý typ závěsu ze syntetického materiálu. Závěs je dostatečně tuhý, aby zabránil překlopení, ale také dostatečně pružný k zajištění otvírání a zavírání mechanismu. Systém zaručuje, že rámy zůstávají ve vodorovné i svislé poloze. Tento výrobek je výsledkem mimořádné synergie zdrojů v rámci skupiny P.E.I.: „Tvar systému byl inspirován řešením pro měchy používané u článkových autobusů. Wave Sky přispívá svým know-how o složení speciálního abrazivzdorného a olejuvzdorného materiálu. Toto řešení je zcela inovativním přístupem tohoto typu na trhu. Vyztužující systém mezi rámy je konkrétní inovací konstrukce a je proto patentově chráněn.“

P.E.I.
 

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: