Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Od specialisty k dodavateli systému
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Od specialisty k dodavateli systému

Světový trh a koncepce "dodavatele systému" nepředstavovaly při založení společnosti Walter AG v roce 1919 pro začínajícího podnikatele Richarda Waltera ještě žádné téma. Ale už tenkrát byla pro úspěch společnosti centrálním prvkem filozofie založená na myšlence pracovat inovativně a v úzké souvislosti s potřebami zákazníků.

Průkopnické inovace jako Wendelnovex, systém pro rovinné frézování skládající se z nosného nástroje a vyměnitelných břitových destiček se šesti řeznými hranami, zabezpečily firmě Walter na začátku 60. let 20. století mimořádný úspěch – i mimo Německo. Franco Mambretti, vnuk zakladatele firmy a od roku 1965 jednatel společnosti, zahájil v roce 1967 otevřením prodejní kanceláře ve Vídni internacionalizaci.

Vstup na mezinárodní trhy

Walter se tak od roku 1967 rozvíjí mezinárodně. U samotného Rakouska dlouho nezůstalo: po strategickém rozhodnutí, že nelze rostoucí mezinárodní trhy přenechat konkurenci, zřídila společnost Walter v 70. letech rychle za sebou dceřiné společnosti ve Velké Británii, Francii, Nizozemsku a Belgii. V 80. letech 20. století vstoupila firma Walter akvizicemi a majetkovou účastí na důležitý trh v USA. Kromě toho zakotvila v Sovětském svazu. Po pádu železné opony v roce 1989 firma Walter z tohoto kroku skutečně profitovala. Další důležitá oblast Číny a asijského hospodářského prostoru se přidala v roce 1994. Zde firma Walter etablovala četné pobočky a vlastní prodejní společnosti. Dnes vyrábí Walter v 10 závodech na celém světě a dodává zákazníkům ve více než 80 zemích.


Walter zákazníkům nabízí rozsáhlé portfolio výrobků a služeb od vlastních nástrojů až po optimalizace nebo nové koncepce obráběcích strategií.

Walter Multiply – základem je proces

Transformace na dodavatele systému v 80. letech přinesla kromě internacionalizace také další centrální strategické rozhodnutí: vedení firmy Walter rozhodlo, že bude aktivně reagovat na rýsující se změny v obráběcím průmyslu. Díky vítěznému tažení elektronicky řízených kovoobráběcích strojů se stále více začal ocitat v centru pozornosti zákazníků celý obráběcí proces. Díky vlastnímu vývoji, jehož výsledkem je první NC řízená (1976) a první CNC řízená (1994) nástrojová bruska Helitronic Power, byla firma Walter v této inovativní oblasti sama průkopníkem. V roce 1989 uvedla firma Walter na trh Tool Data Management (TDM), jeden z prvních systémů pro správu dat nástrojů na bázi softwaru. TDM je základem mnoha budoucích inovací až po kompletní řešení managementu nástrojů a logistiky, která dnes Walter nabízí pod značkou Walter Multiply. Digitalizace je tedy pro strategii firmy Walter ústřední záležitostí již 30 let.

Firma Walter dnes na přání zákazníků přebírá nejen celý management nástrojů, nýbrž funguje jako dodavatel systému. Zákazníkům nabízí rozsáhlé portfolio výrobků a služeb od výroby speciálních nástrojů až po optimalizaci nebo novou koncepci kompletních obráběcích strategií. Jak velkou ústřední roli nyní pro firmu Walter hraje myšlenka systému a procesu, ukazuje technologické centrum v Tübingenu, otevřené v roce 2016. Odborníci na obrábění firmy Walter zde pracují na nových digitálních řešeních. Technologické centrum je také intenzivně využíváno k tomu, aby se zde pro zákazníky a společně s nimi vypracovávala nová řešení pro konkrétní obráběcí procesy tak, aby byly ještě hospodárnější.

Walter CZ

eva.prochazkova@walter-tools.com

www.walter-tools.com

 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: