Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Péče o zákazníky se vyplácí
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Péče o zákazníky se vyplácí

Pro rok 2018 připravila společnost Ceratizit několik odborných seminářů s různými tématy, které jsou zaměřeny na optimální využívání řezných nástrojů v oblasti třískového obrábění. Semináře konané v Technickém centru Ceratizit ve Velkém Meziříčí jsou souhrnem teoretických a praktických poznatků, které posléze mohou zákazníci aplikovat ve své výrobě a zvyšovat si tak svoji konkurenceschopnost. Odborné semináře jsou tzv. profesní školení, kde je možné obnovit či zvýšit znalosti v oboru obrábění. Vedle těchto setkání, určených pro více zákazníků, poskytuje Ceratizit také individuální školení pro jednotlivé firmy. Takto specificky zaměřená školení jsou přizpůsobena přání zákazníka a je možné se tak lépe soustředit pouze na jejich výrobní požadavky.

Příkladem je i odborné školení pro firmu Kiefel Automotive, která působí po celém světě a v České republice má sídlo ve Stodu u Plzně. Firma se zabývá výrobou nástrojů pro automobilový průmysl, strojů a zařízení pro výrobu interiérových a akustických dílů vozidel. Několik jejích zaměstnanců se letos na jaře zúčastnilo odborného semináře na téma Frézování monolitními frézami a protože byli velmi spokojeni, požádali o individuální školení pro celou skupinu frézařů pod vedením Miloslava Štýse, manažera úseku frézování.


Diskuze při praktických ukázkách nad soustruženým obrobkem

Celodenní seminář se uskutečnil v polovině srpna. Skupina byla složená z operátorů, technologů a programátorů. Všichni si z obsahu školení zaměřeného na technologii frézování odnesli cenné informace a poznatky, které využijí ve své praxi a při zefektivnění výroby. Společnost Ceratizit těší takový zájem a také dodatečné, velmi pozitivní zhodnocení pana Štýse: „Tímto bych Vám chtěl ještě jednou poděkovat za včerejší odborné školení. Celá akce byla vydařená a kvalitně připravená. Obzvláště jsem spokojený s prezentací řezných parametrů a s jejich provázaností a dopady na řezný proces. Následné testy byly více než přínosné. Každý účastník školení u sebe jistě našel rezervy ve znalostech metod frézování, nicméně jsem přesvědčen, že s Vaší podporou budeme ve světě obrábění o krok dál. Těším se na spolupráci s nástroji WNT.“

Takové nadšení a zpětná vazba utvrzují společnost Ceratizit v myšlence, že tato školení mají smysl a hlavně praktický vliv na práci jejích klientů.

Spokojenost zákazníků je hlavním cílem a jsme rádi, že funkčnost našich nástrojů můžeme podpořit odbornými semináři a školeními v našem technickém centru Ceratizit ve Velkém Meziříčí. A jak je psáno v názvu „Péče o zákazníky se vyplácí“, je tím myšlen fakt, že zákazníci se k nám vracejí, obracejí se na nás s dotazy a využívají našich odborných služeb a znalostí,“ shrnuje přínos seminářů Ing. Jan Úlovec.

Ceratizit Česká republika

Ing. Jan Gryč

josef.chalupa@ceratizit.com

https://www.wnt.com/cz.html

Další články

Vzdělávání a školství
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: