Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Plastové zátky pro závitové otvory
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Plastové zátky pro závitové otvory

Svůj standardní výrobní program plastových krytek a zátek Kapsto pro různá průmyslová použití rozšířila v nedávné době německá firma Pöppelmann o nové typy plastových zátek pro závitové otvory s novým řešením pro lepší manipulaci.

Nový typ zátek GPN 630 pro těsnění závitových i nezávitových otvorů je vyroben z pružného termoplastického elastomeru s vlastnostmi podobnými pryži, jejichž hlavním znakem je snadné vyjímání z otvorů vytažením za pružný jazyk bez pomoci jakéhokoliv nástroje. Při vyjímání běžných zátek páčením límce šroubovákem nebo kleštěmi zpravidla dochází k nežádoucímu poškození povrchové úpravy v okolí otvoru. Vytahování zátek za jazyk zkracuje výrobní časy a umožňuje mechanizaci operace. Pružný elastomer zajišťuje těsnění otvorů při povrchových úpravách bez vniknutí média a zaručuje nepoškozené závity.
Na nové zátky pro závitové otvory GPN 735 byl zvolen jako konstrukční materiál polyamid, jehož pevnost dovoluje nově řešit zašroubování a vyšroubování. V prvním provedení jsou zátky řešeny pro použití klíče s vnitřním šestihranem; ve druhém případě s hlavou pro použití klíče s vnějším šestihranem, přičemž je hlava dělená křížem pro použití šroubováku. Nová forma pro vstřikování se závitovou vložkou umožňuje vyrobit zátky bez dělicí roviny v místě dosedací plochy těsnicího límce. Nové řešení podporuje mechanizaci operace s možností úspor nákladů až 50 %. Houževnatý a teplotně odolný polyamid je vhodný i pro použití zátek při sušení v lakovnách za vyšších teplot. Zátky se vyrábí pro nejrůznější typy vnitřních závitů v rozmezí 8 - 60 mm nominálního průměru.
Nové typy zátek jsou dalším příspěvkem do řady více než 3000 typů zátek a krytek chránících stroje a jejich části před poškozením v dalších výrobních operacích, v dopravě a při skladování.

Další články

Technologie zpracování pryže/ plastů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: