Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> PMI
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura:

PMI

Hodnota indexu PMI nad 50,0 signalizuje nárůst výrobní ekonomiky, pod 50,0 pokles a 50,0 neměnný stav.

Velká Británie

Nárůst výrobní ekonomiky Spojeného království se v říjnu udržel, i když pouze v mírném tempu. Po sezonním přizpůsobení zůstal CIP/Reuters Purchasing Managers' Index nad kritickou hranicí 50,0 beze změny třetí po sobě následující měsíc. Navíc se hlavní hodnota indexu mírně zvýšila ze zářijových 50,3 na 50,5, a tím naznačila mírné zlepšení v úrovni výrobní ekonomiky. Největší podíl na tomto výsledku má další nárůst výrobní produkce, který byl důsledkem vzestupu nových objednávek.

Německo

Přestože zůstává pod 50,0 beze změny třetí po sobě následující měsíc, sezonně přizpůsobený BME/Reuters Purchasing Managers' Index se po ostrém snížení v září mírně zlepšil a dosáhl v říjnu úrovně 48,4. Poslední pokles německé výrobní ekonomiky se odrazil ve výrazném snížení úrovně zaměstnanosti sedmnáctým po sobě následujícím měsícem, tentokrát navíc největší měrou od dubna. Nicméně zvýšení zahraničních poptávek (přestože celková poptávka v říjnu poklesla) a zotavení výrobní produkce během měsíce podpořily hlavní hodnotu PMI.

Rusko

Ruská výrobní ekonomika v říjnu i nadále rostla. Ruský PMI navíc mírně vzrostl ze zářijového sedmiměsíčního minima a zaznamenal hodnotu 51,6, což poukazuje na mírný nárůst v tempu rozvoje výrobní ekonomiky. Bylo hlášeno, že za zlepšeným říjnovým PMI stála stabilní domácí poptávka. Nárůst zahraničních objednávek byl během měsíce zanedbatelný, protože členové průzkumu nadále hlásili, že celková nejistota na globálních trzích vedla k odložení investičních rozhodnutí mnoha zahraničních klientů. Jako ohlas na nárůst poptávky, i když pouze nenápadný, zvýšily v říjnu ruské firmy úroveň produkce.

Francie

V říjnu se CDAF/Reuters Purchasing Managers' Index (PMI) poprvé za osm měsíců snížil pod kritickou hranici 50,0. Bylo to způsobeno snížením počtu nových objednávek a produkce. Účastníci průzkumu všeobecně přisoudili pokles poptávky silné konkurenci od evropských soupeřů a nejistým ekonomickým podmínkám, které současně ovlivňují klíčové zahraniční trhy, jako je Německo a USA. S upadající produkcí a poptávkou se v říjnu opět snížila úroveň zaměstnanosti, která klesala ve čtrnácti z posledních šestnácti měsíců. Bylo hlášeno, že říjnové propouštění bylo výsledkem snižování nákladů, snižování kapacity a menšího množství objednávek, než bylo předpokládáno.

Další články

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: