Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Pneumatické válce certifikované dle ISO
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Pneumatické válce certifikované dle ISO

Nové pohony řady P1F řeší širokou škálu průmyslových aplikací pro všeobecné použití v různých provozních podmínkách.

Společnost Parker Hannifin, výrobce technologií a systémů pro řízení pohybu, uvádí na trh novou řadu pneumatických válců s certifikací podle ISO 15552. Nová série nahrazuje stávající série P1D a AZ. Válce jsou k dispozici ve velikostech pístu od 32 do 125 mm.

Série P1F je vhodná pro všeobecné průmyslové aplikace, jako je lineární pohyb, upínání, zvedání a kontrolní úlohy v různých provozních podmínkách. Standardní verze profilu válce P1F-S je doplněna svorníkovým válcem P1F-T. Válce v provedení pro „čisté“ aplikace P1F-C budou k dispozici v příštím roce.

Všechny válce jsou plně kompatibilní s normou ISO 15552, která stanovuje standardní rozměry zaměnitelnosti pro pneumatické válce s odnímatelným montážním příslušenstvím. Řada P1F-S se standardním profilem je vhodná pro použití v mnoha pracovních prostředích. Dodávají se například verze pro venkovní prostředí, s technologií polyuretanového těsnění pro zajištění prodloužené životnosti v aplikacích, jako jsou zařízení pro manipulace s materiály, automatizace a transport.

Variabilita pro různá pracovní prostředí

Pro aplikace, kde je vyžadována zvýšená chemická odolnost a kde by stírací kroužek v předním víku mohl být vystaven agresivním chemikáliím, mohou být válce P1F vybaveny stíracím kroužkem vyrobeným z fluoroelastomerových směsí (FKM). K dispozici jsou také varianty s kovovými stíracími kroužky pro použití v náročném a extrémním prostředí. Například pro aplikace, kde může být pístnice znečištěna pryskyřicí, ledem, cementem, cukrovými krystaly, těstem apod., zejména v odvětvích zpracování dřeva, chlazení/ochlazování, chemikálií, potravin a nápojů či v cementářském průmyslu, je nejlepší volbou právě kovový stírací kroužek a pístnice tvrdě pochromovaná. Další verze Ph1F-A s certifikací ATEX se standardním profilem je vhodná i pro potenciálně výbušná prostředí. Nová série pracuje podle verze v tepelném rozsahu –40 °C až do +150 °C.


Pneumatické válce Parker řady P1F jsou k dispozici ve velikostech pístu od 32 do 125 mm.

 

 

Jednoduchý vnější design válců P1F podporuje snadné čištění a nabízí dobrý estetický vzhled. Další výhody pro uživatele zahrnují nerezové tlumicí šrouby na jedné straně, jakož i přípojky vzduchu a umístění senzorů umožňující rychlý přístup ke všem nastavením shora, také na jedné straně. Těsnění pístnic jsou kombinována do jediného konstrukčního dílu, což snižuje tření a zvyšuje životnost válců. Vedení pístnice z PTFE slouží ke snížení radiální vůle. Připravenost pro průmyslový standard 4.0 je zajištěna prostřednictvím dvou T-drážek na horní straně. Zde mohou být umístěna čidla, jako jsou analogové senzory P8S CPS nebo senzory IO-Link.

Parker

Dr. Ing. Radim Olšovský, MBA

marketa.schurrerova@parker.com

www.parker.cz

Další články

Pneumatické prvky/ kompresory

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: