Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Představujeme MSV 2002
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Představujeme MSV 2002

Mezinárodní strojírenský veletrh 2002 svou oborovou strukturou pokrývá celý komplex strojírenství a elektrotechniky a jeho nabídka zasahuje prakticky do všech odvětví průmyslové výroby. Čtenářům proto postupně přibližujeme jeho náplň. Příspěvek minulého čísla byl věnován souběžně konanému 3. mezinárodnímu veletrhu obráběcích a tvářecích strojů IMT, zatímco tentokrát se zaměříme na tři oborové celky MSV.

Nářadí a povrchové úpravy

První z nich přímo navazuje na zaměření veletrhu IMT. V loňském roce byly obě tematiky sloučeny do jediného oborového celku MSV s názvem Obrábění, tváření a povrchové úpravy. Z tehdy vystavujících 560 firem z 18 zemí, jejichž expozice obsadily téměř 15 000 m2, připadala na nářadí a povrchové úpravy přibližně jedna pětina.
Také letos se tato oblast těší tradičnímu zájmu renomovaných výrobců. Nabídku ručního mechanizovaného i elektrického nářadí budou reprezentovat firmy jako Robert Bosch, Narex Česká Lípa, Makita nebo Metabo. Vystavovatelé zařízení pro povrchovou úpravu kovů, svářecích strojů a přídavných materiálů i repasovaných strojů pro povrchovou úpravu budou soustředěni v pavilonu E. Z přihlášených můžeme jmenovat firmy Eisenmann, Wagner, USF Surface, DISA Industries, Oteco nebo Lecom.

Energetika a silnoproudá elektrotechnika

Velmi silnou pozici na MSV v posledních letech získala energetika. Brněnský veletrh je jediný v tuzemsku, kde je takto silně zastoupena, což dokládá mimo jiné i přítomnost většiny regionálních distributorů. V roce 2001, kdy byly energetika a silnoproudá elektrotechnika zvýrazněným tématem MSV, v daném oborovém celku vystavovalo na ploše 11 227 m2 celkem 237 firem z 15 zemí, z toho každá čtvrtá zahraniční. Z průzkumu zároveň vyplynulo, že jejich nabídka byla prioritním cílem pro více než 10 000 návštěvníků. Kvalita exponátů těchto oborů se projevila také ve výsledcích soutěže o Zlatou medaili, když dvě z devíti udělených ocenění získali právě vystavovatelé z oblasti energetiky a silnoproudé elektrotechniky. Společnost Alstom Power Brno obdržela medaili za rychloběžnou parní turbínu s axiálním výstupním hrdlem, umístěnou společně s převodovkou a příslušenstvím na jednom rámu. Druhou oceněnou firmou se stala OEZ Letohrad s exponátem kompaktních jističů MCCB: BD 250, BH 630.
Také na MSV 2002 se očekává vysoce kvalitní a početná účast. V oborovém celku Energetika a silnoproudá elektrotechnika jsou přihlášeny například společnosti ČEZ, Jihomoravská energetika, Severomoravská energetika, Východočeská energetika, Západočeská energetika, Alstom, Siemens, ČKD Praha Holding, ČKD Motory, ČKD Nové energo, ČKD Blansko Strojírny, Škoda Trading, Vítkovice, Žďas, Ekol, Energetické strojírny Brno, Hydrohrom, Orgrez, První brněnská strojírna Brno, První Elektro a další. Společnou prezentaci v letošním roce připravují Severočeské doly, Mostecká uhelná společnost, Sokolovská uhelná společnost a Coal energy. Význam veletrhu potvrdí také přítomnost oborových svazů - Asociace energetických manažerů, Českého svazu zaměstnavatelů v energetice a Teplárenského sdružení ČR. Ze zahraničí je zajímavá účast německých firem R. Stahl Schaltgeräte a Rittal , švýcarské společnosti Pfiffner Messwandler, Kanthal ze Švédska, Foster Wheeler Energia OY a Revesioprodukte Pentti z Finska nebo Holec Holland z Nizozemí.

Ekotechnika

Koncepce MSV jako komplexní nabídky pro českou průmyslovou výrobu samozřejmě nemůže vynechat ani problematiku ochrany životního prostředí. Na veletrhu je třeba představit technologická řešení odbourávající nebo snižující negativní dopady průmyslové výroby na životní prostředí. V loňském roce se v rámci specializovaného oborového celku Ekotechnika prezentovalo 55 firem ze 6 zemí na čisté výstavní ploše 1420 m2.
Součástí letošního celku Ekotechnika jsou obory zařízení pro čištění vzduchu a spalin, úpravny vody a čerpací stanice, čištění odpadních vod ze strojírenské výroby, zařízení pro třídění a manipulaci s odpadem a stroje pro průmyslové čištění a mytí. Zájem firem je odrazem rostoucího významu environmentálních technologií v souvislosti s přípravou na vstup do Evropské unie. Noví vystavovatelé jsou přihlášeni především v oblastech průmyslového čištění odpadních vod a čerpadel, jmenovat můžeme například firmu Technoclean.

Další články

Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: