Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Prémiové nástroje pro výpočet ložisek
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Prémiové nástroje pro výpočet ložisek

Společnost SKF své lety nabyté zkušenosti a znalosti předává svým zákazníkům nejen prostřednictvím seminářů, brožur či katalogů, ale také poskytováním výpočetních nástrojů.

K těmto nástrojům patří software SKF SimPro Quick určený pro simulaci uložení s jednou hřídelí a SKF SimPro Spindle pro simulaci ložisek sloužící k rychlému výběru a vyhodnocení vhodného uspořádání ložisek pro vřetena.

SKF SimPro Quick

SKF SimPro Quick je nástroj pro simulaci uložení s jednou hřídelí. Je navržen pro rychlé posouzení návrhu uspořádání ložisek a jejich výkonnosti v provozu podle základních požadavků a podmínek aplikace. Cílem nástroje je poskytnout konstruktérům větší rozsah technických znalostí SKF a zajistit jejich samostatnost v zájmu urychlení procesu návrhu a optimalizace volby vhodných ložisek.

Přesná data v uživatelsky vstřícném rozhraní

Mezi největší přednosti nástroje SKF SimPro Quick patří zahrnutí základních specializovaných znalostí společnosti SKF v oblasti využití ložisek v rotačních strojích. Tyto znalosti jsou součástí výkonného simulačního softwaru, který se vyznačuje jednoduchým a přehledným uživatelským rozhraním, a tedy zajišťuje nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Software pracuje na stejné platformě jako SimPro Expert, což je nástroj využívaný aplikačními inženýry SKF. Díky tomu mohou uživatelé provádět hlubší analýzy a diskutovat své uložení se specialisty SKF.


Ukázka výsledků simulace ložisek v softwaru SKF SimPro Quick

Volba ložisek

Další velkou předností tohoto softwaru je možnost volit ložiska přímo z nového Katalogu ložisek SKF 17000. Díky tomu jsou při výpočtech používány nejaktuálnější parametry ložisek. Stejně jako v případě ostatních produktových katalogů SKF uživatel okamžitě vidí, zda ložisko patří do třídy SKF Explorer, nebo zda se jedná o „oblíbenou položku“. Tato funkce umožňuje zákazníkovi navrhnout uložení s běžnými, hromadně vyráběnými ložisky. Přístup k rozsáhlé databázi ložisek SKF nabízí zákazníkovi nepřeberné možnosti při návrhu optimálního uspořádání ložisek při uložení hřídele na dvou či více ložiscích.


Softwarový nástroj SKF SimPro Quick pro simulaci uložení s jednou hřídelí

Nástroje pro výběr standardních ložisek

SKF SimPro Quick představuje jeden z mnoha komplexních výpočtových nástrojů vyvinutých společností SKF, jejichž účelem je usnadnit konstruktérům a zákazníkům volbu optimálního uspořádání ložisek. Každý nástroj je vybaven souborem funkcí a vlastností v závislosti na požadované přesnosti vyhodnocení, složitosti aplikace a provozních podmínkách. Pro nabídku standardních ložisek SKF jsou k dispozici následující nástroje – od snadných a rychlých po velmi vyspělé a náročné:

  • SKF Bearing Calculator – snadno použitelný on-line program pro volbu a výpočet jednotlivých ložisek;
  • SKF Bearing Select – snadno použitelný on-line program pro volbu a výpočet sady ložisek;
  • SKF Simpro Expert – pokročilá a komplexní simulace aplikací s více hřídelemi.

SKF SimPro Spindle

Mezi výpočtové nástroje vyvinuté SKF patří také SKF SimPro Spindle – přesný a zároveň jednoduchý software pro simulaci ložisek sloužící k rychlému výběru a vyhodnocení vhodného uspořádání ložisek pro vřetena. Software SKF SimPro Spindle vychází z konkrétních poznatků společnosti SKF a dat týkajících se vysoce přesných ložisek a umožňuje zkoumat nové konstrukční alternativy, které zkracují dobu dodání na trh.


Software SKF SimPro Spindle pro simulaci ložisek při navrhování vřeten

Uživatel má na výběr ze široké škály ložisek včetně možnosti párování a nastaveného předpětí: spárované sady nebo univerzální provedení, předpětí, tolerance uložení a uspořádání. SimPro Spindle také nabízí rozsáhlé možnosti modelování komponentů – ložisek, hřídelí, rotorů, převodů, maziv, rozpěrných kroužků či pružin. Vybrat si může také typ analýzy a výstupu, kupříkladu zatížení ložiska, stykové napětí, trvanlivost, Campbellův diagram, průhyb hřídele či kinematiku ložisek a další.

Výpočtové nástroje SKF SimPro Quick a SKF SimPro Spindle mohou zákazníci a partneři SKF využívat za roční poplatek. Možné je také zaregistrovat se k bezplatné zkušební verzi softwarů na 90 dní, díky níž se uživatelé se softwarem seznámí a poznají jeho přednosti.

SKF CZ

Michaela.fikejzova@skf.com

www.skf.com/cz

 

Další články

CAD/CAM/CAE/CIM
Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: