Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Přesné soustružení hlubokých otvorů a destičky s broušeným ostřím
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Přesné soustružení hlubokých otvorů a destičky s broušeným ostřím

Tímto článkem bychom chtěli uvést seriál věnovaný problematickým otázkám v třískovém obrábění. Cílem je informovat především výrobní firmy o novinkách a možnostech nových nástrojů zejména pro takové složité operace, jako obrábění těžkoobrobitelných materiálů, volby správných nástrojů, řešení ekonomických otázek apod. V dnešním článku se budeme věnovat soustružení otvorů velkých hloubek.

Volba správného tělesa

Často je třeba obrobit otvory po předvrtání nebo předlití apod. na přesný rozměr jak rozměrově, tak i s požadavkem na vysokou jakost povrchu. To obyčejně není problém u malých hloubek obrobení nebo větších průměrů. Potíže vznikají u dílů, kde poměr průměru ku hloubce je větší než 1 : 5. Při velkém vyložení nástroje dochází k vibracím a tím tedy drsnému povrchu a nepřesnému rozměru otvorů. Na trhu se doposud vyskytovaly nožové držáky z oceli se zaručenou stabilitou do hloubek maximálně 3xD, držáky z antivibrační oceli (také známé pod označením Densimet) maximálně do hloubek 5xD a držáky se stopkou ze slinutého karbidu s možností použití do hloubky až 7xD. Podle druhu materiálu držáku se pochopitelně liší pořizovací cena, zde v některých případech dost podstatně. Zatímco rozdíl mezi cenou standardního a antivibračního nože není propastný (vyšší maximálně o 30 - 50 %), cena nože s karbidovou stopkou je v porovnání s běžným mnohonásobná. S velikostí nože se cena samozřejmě zvyšuje, proto se karbidové nože používají především pro obrábění otvorů malých průměrů. V některých případech, za předpokladu výrazné redukce řezných podmínek, lze nože z antivibrační oceli nebo dokonce ocelové nástroje použít do větších než předepsaných hloubek. Takové řešení je sice možné, ale neproduktivní.
Novinkou, rozšiřující nabízené spektrum produktů, jsou nože pro vnitřní soustružení z antivibrační oceli s karbidovým jádrem. Naleznete je například v nabídce firmy Kyocera (v ČR ji zastupuje společnost Grumant). S těmito noži je možné plnohodnotně obrábět otvory do hloubek až 7xD stejně jako s celokarbidovými noži. Rozdíl mezi touto novinkou a noži z SK je jediný - v pořizovací ceně, která je srovnatelná s běžnými antivibračními tyčemi. Použitelnost do těchto hloubek samozřejmě předpokládá vysokou tuhost a stabilitu. Výhodou oproti ostatním nástrojům je zvýšení možných posuvů a úběrů třísky při zachování stability, tichého chodu a v neposlední řadě přesnosti a kvalitního povrchu.

Konstrukce antivibračních tyčí

Použití tyčí při tak náročných podmínkách je možné díky speciální technologii výroby. Tyče se vyrábí z karbidového jádra, které zajišťuje stabilitu a pevnost. Jádro je speciální technologií spojeno se zbytkem tělesa vyrobeným ze standardní antivibrační oceli. Přechod mezi materiály směrem k destičce je vyplněn speciálním tlumičem rázů, který zlepšuje přechod mezi karbidem a ocelí. Povrch tělesa je pokryt povlakem na bázi stříbra. Tato povrchová úprava zvyšuje odolnost proti otěru odchozí třískou.
Nože se prozatím vyrábí v provedení pro pozitivní destičky.

Broušené utvařeče třísky

Běžně používané destičky, které mají ve své nabídce všichni jejich výrobci, mají lisované utvařeče. Někteří mají ve svém programu zahrnuty i VBD s utvařeči broušenými (mezi firmy zaměřené také na tuto technologii patří i Kyocera). Použitím těchto nástrojů jsou například operace dokončování povrchu, především při obrábění vnitřních tvarů. Výhodou těchto nástrojů je velmi ostrá a přesná geometrie, se kterou lze docílit kvalitních povrchů srovnatelných s broušením. Při použití takovýchto nástrojů je třeba nechat pouze malý přídavek na obrábění. Doporučené řezné podmínky podle druhu utvářeče jsou 0,03 - 0,8 mm při nízkém posuvu 0,03 - 0,25 mm.ot-1. Kromě utvařeče je také velmi důležitým faktorem materiál VBD. Vzhledem k tomu, že je nutné, aby břit byl velmi ostrý a odpovídal skutečnému tvaru výbrusu, je vhodné použít buď VBD nepovlakovanou, nebo destičku s povlakem vytvořeným metodou PVD (ostří s CVD povlaky by se otupovaly). V případě volby nepovlakované VBD je vhodné použít cermet (u firmy Kyocera označený TN60). Z povlakovaných potom PVD cermet (Kyocera PV90) nebo mikrozrnný karbid (např. PR930). PR930 je velmi univerzální druh, který lze použít pro různé operace pro materiály od ocelí běžných přes legované až po nerezy.
Broušené VBD je vhodné použít například při operacích, kdy:
- s běžnou destičkou nelze udržet jakost povrchu;
- je třeba vyrobit rádius menší než 0,2 mm (minimální standard lisovaných VBD);
- při použití lisovaných VBD vzniká příliš velký řezný odpor.

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: