Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Presné ultrakompaktné obrábacie centrum
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Presné ultrakompaktné obrábacie centrum

Nové Makino D200Z prináša vynikajúcu kvalitu povrchu a presnosť ultrakompaktného snadno automatizovateľného päťosého vertikálneho obrábacieho centra.

Obrábacie centrum D200Z nájde uplatnenie napríklad pri výrobe foriem pre vstrekovanie plastov (jedno- a multikomponentné), viacnásobných foriem, dielov s vysokou presnosťou, zdravotníckych, optických a hodinárskych komponentov. Je vhodné pre aplikácie, ako sú päťosé obrábanie, vysokopresné obrábanie, frézovanie karbidov, zrkadlové plochy, obrábanie elektród.

Vynikajúca kvalita povrchu a presnosť v piatich osách

Stroje Makino sú povestné svojou tuhosťou, stabilitou a presnosťou. D200Z so svojím tuhým ložom, trojbodovým uložením a nízko položeným ťažiskom stojanu nie je výnimkou. Konfigurácia B osy v tvaru Z minimalizuje účinky hmotnosti obrobku nezávisle na uhlu polohy. Naviac, vysoká tuhosť je zaistená vďaka optimalizovanému zdvihu a minimalizovanej silovej slučke. V kombinácii so sofistikovanou tepelnou kontrolou pre efektívne zaistenie odvodu tepla umožňuje tuhá konštrukcia stroja vysoký stupeň presnosti obrábania.

Inteligentná funkcia GI-Smoothing – čo je štandardná funkcia najnovšieho riadenia Makino Professional 6 – optimalizuje dráhu, keď sú CAM tolerancie pre plynulé 5-osé obrábanie príliš hrubé, a tak eliminuje nežiadúce stopy na povrchu, ktorý má byť obrobený. Týmto dosahuje doposiaľ nevídanej a vynikajúcej kvality povrchu.


Čelný pohľad na D200Z

Zvýšená produktivita

Nárast presnosti a akosti povrchu bol dosiahnutý bez kompromisu v oblastiach rýchlosti a produktivity. D200Z prináša rýchloposuv – X,Y, Z: 60 000 mm.min-1 a zrýchlenie 1,5 g v osách X a Y a 2,0 g v ose Z. Naviac nulový bod upínacieho systému je integrovaný do tabuľky, aby sa znížil prípravný čas, čo umožňuje celkové zníženie doby realizácie.


Tuhý a dynamický päťosý stôl podobný obľúbenej konštrukcii D200Z

Inteligentná funkčnosť

Vďaka najnovšiemu riadeniu Makino Professional 6 (PRO 6) je D200Z vybavený niekoľko inteligentnými funkciami pre zvýšenie produktivity stroja. Riadenie bolo vyvinuté na základe potrieb zákazníkov na zlepšenie procesov obrábania prostredníctvom zvýšenej bezpečnosti, ľahkosti ovládania, spoľahlivosti a produktivity.

D200Z s maticovým zásobníkom na 100 nástrojov

Collision Safe Guard – systém protikolíznej ochrany v reálnom čase

Celé zvýšenie produktivity prichádza s najmodernejšími bezpečnostnými opatreniami, ako je Collision Safe Guard, najpokročilejší real-time systém protikolíznej ochrany, ktorá je obzvlášť dôležitá a efektívna v päťosých aplikáciách. Štatisticky najčastejším prípadom poškodenia vretena je kolízia. Hlavnými príčinami sú ľudské chyby v obsluhe, nastaveniu, editácii, nástrojovom vybaveniu a upínaniu – všetky tieto chyby sa vyskytujú na stroji samotnom. Protikolízna ochrana berie do úvahy skutočné podmienky obrábania, aby sa kolíziám predišlo.

Ultrakompaktné usporiadanie

Stroj disponuje pojazdmi v osách X, Y a Z 350 x 300 x 250 mm a je možné do neho upínať obrobky do priemeru 300 mm, výšky 200 mm a hmotnosti 75 kg. A to všetko na ultrakompaktnom pôdoryse 1 500 x 2 200 mm.

D200Z s paletovým systémom Microbo Mi15 a s ATC100

Navrhnutý pre automatickú prevádzku

Stroj D200Z je pripravený pre manipuláciu s paletami ako aj samotnými dielmi a robotickú obsluhu zatváracími dvermi, čo zjednodušuje automatizáciu. Inteligentné automatizačné riešenia od Makina, ktoré zahrnujú komplexné systémy s šesťosými robotmi, ako aj štandardné, na trhu dostupné automatizačné systémy, je možné so strojom snadno integrovať.

D200Z s robotom Fanuc CR-35iA
 

Najlepší z hľadiska rozšíriteľnosti

Stroj D200Z bol postavený s úmyslom zaistenia produktivity a profitability. Stroj ponúka najlepšie riešenie z hľadiska rozšíriteľnosti pre zaistenie meniacich sa požiadavkov na výrobu, čo umožňuje, aby stroj „rástol“ spolu s firmou. Navyše k štandardnému zásobníku nástrojov ATC 20 sú zásobník ATC 40 a maticové zásobníky pre 100 alebo 300 nástrojov dostupné tiež pre retrofit. Štandardné zásobníky ATC20, ako aj ATC40 s dvojnásobnou kapacitou, môžu byť prístupné spredu a pohodlne namontované pod tým istým krytom, a tak stroj ostáva kompaktný.

Makino, umístění na MSV: pavilon P, stánek 8

s.stanchuk@makino.eu

www.makino.eu

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: