Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Přesné upínání pro měřicí techniku
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Přesné upínání pro měřicí techniku

Měřicí technika je jednou ze základních součástí průmyslových výrobních procesů, výzkumu a vývoje i mnoha dalších aplikací. Kromě řídicí technologie patří mezi další klíčové požadavky možnost automatizace a vhodnost pro Průmysl 4.0.

Sofistikované technologie, procesy a systémová řešení pro zajištění kvality v průmyslu pomáhají výrobním firmám a jejich dodavatelům zvýšit jejich konkurenceschopnost. Nároky na prvotřídní výrobky jsou v tomto prostředí zvláště vysoké.


Přesná upínací sklíčidla se používají zejména pro sofistikované měřicí procesy.


Sklíčidlo se spirálovým věncem v měřicím stroji
 

Sklíčidlo se spirálovým věncem

Specialista na upínací a automatizační techniku firma Röhm má rozsáhlé zkušenosti v oblasti výrobních procesů, jako je soustružení, frézování, broušení, vrtání atd. Ale kromě toho se výrobky této firmy ve velkém počtu používají také v prostředí metrologie. Patří mezi ně i kvalitní sklíčidlo KRF pro přímé použití v měřicích strojích. Snadno ovladatelné tří- nebo čtyřčelisťové sklíčidlo KRF je ideální pro polohování a přepravu obrobků na měřicích strojích. Má válcovitý středový držák a čelisti ve sklíčidle jsou broušené na nejpřesnější možné obvodové házení.

Tři- nebo čtyřčelisťové sklíčidlo KRF je ideální pro polohování a přepravu obrobků na měřicích strojích.

Další výrobky pro měřicí techniku

Vysoce přesné měřicí svěráky a svěráky pro brusky se dokonce používají na vyvrtávacích strojích a jsou vhodné pro měřicí nebo kontrolní práce a výrobní procesy vyžadující nejvyšší přesnost upnutí. Kalené a precizně broušené výrobky jsou vyrobeny z legované nástrojové oceli a vyznačují se snadnou manipulací a univerzální použitelností. Pro bezpečné upnutí obrobků, a to i na náročných měřicích strojích, se doporučuje zejména široký rozsah svěráků pod vrtačky. Pevné centrovací hroty od firmy Röhm jsou předurčeny pro protiupnutí obrobků v oblasti měřicí techniky. Rozpěrné kleštinové trny, zejména typu MZE, přesvědčují svou přesností při obvodovém a čelním házení a vysokou opakovatelnou přesností.


Röhm Slovakia

peter.trnka@sk.roehm.biz

www.roehm.biz

Další články

Měření ve strojírenství
Metrologie/ kontrola jakosti
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: