Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Příklady magnetického upínání z praxe
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Příklady magnetického upínání z praxe

Jak je široké spektrum možností využití magnetické upínací technologie a jak velký je její potenciál popisuje článek od společnosti Schunk na straně XX (200614). Následující příklady z aplikací, které Schunk realizoval, tvrzení uvedená v článku Pohodlné upínání magnetem dokazují.

Vertikální upnutí ocelových profilů velikosti XXL

Přesné obrábění velkoformátových ocelových profilů pro svařované rámy, portály nebo zařízení je při běžném upínání spojeno se značným úsilím. Aby se daly díly rozřezat, musejí se lišty nejprve svařit. Poté jsou díly často pracně opracovány, vícekrát upnuty a nakonec po obrobení ošetřeny plamenem. Právě u velkoformátových obrobků jsou k upínacímu procesu potřeba dva lidé na obsluhu. Pomocí magnetické upínací techniky je tento proces značně zkrácen.


Elektropermanentní magnetické upínací desky Magnos umožňují velmi efektivní obrábění dlouhých hliníkových profilů. Pevné a pohyblivé pólové nástavce Easyturn efektivně přenášejí magnetickou sílu na obrobek. (Zdroj: Schunk)

Vertikálně uložené čtvercové desky Magnos umožňují závěsné upnutí hliníkových profilů o délce až 10 000 mm, které je flexibilní a bez zkroucení. Pružným využitím magnetických pólových nástavců lze rychle navrhnout vhodné upínací řešení na různé průměry. A to tak, že se jednoduše odstraní nebo přidá řada pólů. Pohyblivé pólové nástavce Easyturn jsou vhodné individuálně na různé tvary obrobků a zajišťují šetrné upnutí bez deformací. Jsou kompletně vyloučena bodová nebo jiná běžná poškození, která vznikají upínáním při obrábění dlouhých ocelových profilů. Zvláště dlouhé díly mohou být bezproblémově upnuty jedinou obsluhující osobou. Vertikálním upnutím jsou díly optimálně přístupné. Zároveň je pracovní stůl stroje k dispozici pro jiná obrábění, aniž by musely být magnetické upínací desky odstraněny.


U tohoto upínacího řešení jsou magnetické moduly připevněny ke straně stolu stroje, tak aby mohlo být frézovací a vrtací centrum kdykoliv použito i pro jiné obrábění. (Zdroj: Schunk)

Magnetické upínací sady pro výrobu dílů na frézovacích centrech

Právě při výrobě jednotlivých dílů a malých sérií na moderních frézovacích centrech je možné dosáhnout upnutím magnetem enormních výsledků. Zatímco výrobci odhadují na běžná upnutí středně velkých dílů upínacími čelistmi průměrně hodinu, nastavení při použití magnetické upínací technologie zabere kolem deseti až patnácti minut.

 
Upínací jednotky Magnos umístěné ve stejné výšce jsou v této aplikaci upnuty jak dole ke stolu stroje, tak i nahoře k obrobku. Díky vyšší pozici je zajištěn volný přístup ke vřetenu. (Zdroj: Schunk)

Čtvercové desky Magnos lze použít k upnutí obrobků jak směrem vzhůru, tak i směrem dolů pro flexibilní umístění upínacího řešení na stůl stroje. Pomocí desky zařízení jsou obě čtvercové desky spojeny v jeden kompaktní balíček. Pokud jsou takové upínací systémy ustaveny ve stejné výšce přímo na frézovacím centru, mohou být chyby rozhraní zcela odstraněny. I soustružené díly lze ve velmi krátkém čase manuálně vycentrovat a přesně upnout magnetickou silou. Díky časovým výhodám během nastavování lze u moderních frézovacích center touto cestou ročně získat úspory až v pětimístném rozsahu. Kromě toho může být obrobek opracován ze všech pěti stran s maximální přesností v jediném upnutí, aniž by musely být zohledněny rušivé kontury upínacího zařízení.


Kruhová, čtvercová nebo krychlová – na frézovacích centrech umožňuje kombinace čtvercových desek maximální flexibilitu. (Zdroj: Schunk)

Obrábění kolejnic s uspořádáním magnetických pólů ve tvaru písmene T

Při výrobě kolejnicových dílů dosahují speciální řešení Magnos v praxi vícenásobných efektů: ve srovnání s běžnými upínacími řešeními se snižuje počet upínacích operací i čas nastavení o více než 50 %. Navíc se zvyšuje bezpečnost procesu, protože obrobky plošně přilnou navzdory tepelné deformaci a během obrábění je zajištěno stabilní umístění bez vibrací.


Při frézování drážek na těchto kolejnicových prvcích může být v jediném upnutí odebrán materiál v tloušťce až 35 mm s krouticím momentem až 1 750 Nm. (Zdroj: Schunk)

Díky uspořádání magnetických pólů do tvaru písmene T mohou být kolejnice v délce až 6 000 mm paralelně upnuté zespodu i z boku. Zároveň je možnost upnout další obrobky shora horizontálně, čímž vznikají volné prostory při použití magnetického upínacího řešení. Aby byla zajištěna kontrola toku magnetického pole, skládá se magnetické upínací zařízení ze dvou magnetických konfigurací: jedna plochá 50pólová rozteč k vertikálnímu spodnímu upnutí a druhá hluboká 70pólová rozteč k horizontálnímu vrchnímu upnutí. Vlastní upnutí probíhá ve dvou magnetizačních cyklech: nejprve se obrobky umístí tak, aby plošně přilnuly k magnetu po celé délce. Poté jsou magnetizovány na plný výkon, aby došlo k maximálnímu zmagnetizování a tím k zajištění maximálních upínacích sil.


Kvůli vyrovnání tepelné deformace jsou tyto čtvercové profily upnuty magnetem jak zespodu, tak i z boku. (Zdroj: Schunk)

Dvoupatrový upínací systém k obrábění těl komponent

Při obrábění těl komponent klesají přípravné časy pomocí magnetické upínací techniky Magnos o více než 90 %. Bez ohledu na zkušenost obsluhy stačí obrobek umístit a upnout. Navíc stoupá flexibilita. K obrábění speciálních dílů stačí jednotlivé póly jednoduše přemístit – místo toho, abyste kompletně měnili celé zařízení.
Speciálně zkonstruovaný dvoupatrový upínací systém kombinuje čtvercové desky Magnos, které jsou uloženy vespodu, se čtyřmi moduly nulového upínacího systému Vero-S NSE-plus 138, které jsou v horní části. U OP10 vstupuje do hry vyrovnávací efekt pohyblivých pólových nástavců k upínání odlitků bez deformace a obrábění leštěných ploch pro čepy upínacího nulového bodu, stejně jako čelních ploch. Pro OP20 jsou díly převzaty ze spodní části dvoupatrového upínacího systému, osazeny prodlouženými čepy nulového bodu a během pár sekund upnuty přímo v horní části do upínacího systému nulového bodu Vero-S NSE-plus 138. Při každém opakovaném upnutí může být kompletní hotový díl odstraněn a upnut nový. To všechno na jediném paletovém místě a bez jinak běžného přerušení mezi OP10 a OP20.


V tomto dvoupodlažním upínacím systému je převodovka OP10 uložená na plocho a bez deformací na upínacích deskách Magnos se třemi pevnými a několika variabilními pólovými nástavci. (Zdroj: Schunk)


Synergie upínacích technologií. Ve spodní úrovni tohoto upínacího řešení probíhá upnutí magnetu bez deformace. V horní části jde o přímé upnutí do upínacího systému nulového bodu. (Zdroj: Schunk)

Gabriela Prudilová

http://www.cz.schunk.com

http://www.schunk.com

Další články

Nekonvenční technologie
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: