Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Příručka marketéra , Téma 2: Efektivní kampaně v Adwords pro sběr leadů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Příručka marketéra , Téma 2: Efektivní kampaně v Adwords pro sběr leadů

V rámci exkluzivní spolupráce vydavatelství MM publishing a společnosti LCG New Media pro vás připravujeme seriál o nástrojích on-line komunikace a jejich specifikách pro využití v business-to-business (B2B) komunikaci.

Efektivní kampaně se zpětně vážou a vracejí k tomu, kde jsme skončili v minulém díle. Pokud jste si stáhli naši prezentaci, mohli jste vidět jasné příklady toho, co funguje a jak správně postavit svoji kampaňovou dopadovou stránku. Z tohoto dílu víte, že stránka musí být ideálně úzce zaměřena na jedno téma a jeden cíl. Nikdy se nesnažte chtít po návštěvnících plnit více cílů najednou ani jim na stránce podat mnoho informací. V takových případech dochází velmi často k poklesu konverzí a reklamní kampaň nevykazuje úspěchy, které očekáváte. Když už máte správně vytvořenou dopadovou stránku, je důležité ji zobrazit relevantním zákazníkům, kteří spadají do vaší cílové skupiny. Proto si tentokrát řekneme, jak správně reklamní kampaň zacílit a získat zákazníka pro dopadovou stránku (tedy pro váš produkt či službu).


Spoluzakladatel a výkonný ředitel firem LCG 360°Consulting, LCG New Media a Službomat.cz Vojtěch Lambert vystudoval obor Business and Law in International Markets na Anglo-americké universitě v Praze. Specializuje se na vytváření komunikačních strategií a konzultací pro klienty v on-line a off-line prostředí. V rámci LCG pracuje nebo pracoval pro Asus, Českou pojišťovnu, Bubbleology, České energetické centrum, Ferring, Omega Pharma a další.


V seriálu postupně představujeme témata:

1. Design a struktura funkčních dopadových stránek
2. Efektivní PPC kampaně v Adwords pro sběr leadů
3. Podrobné cílení v rámci Google Display Network
4. Příběhy prodávají – zasáhněte videem na YouTube svoji cílovou skupinu
5. LinkedIn jako nástroj budování nejen obchodních kontaktů a sběr leadů
6. Facebook – pracujte s e-mailovými kontakty, hledejte nové a podporujte značku na výstavách
7. Twitter – budujte si media listy a zasahujte nejen odborná média


Google Adwords je nástroj, pomocí něhož můžete cílit na potenciální zákazníky ve vyhledávání, v obsahové síti, produktových reklamách a ve videokampaních. Nás bude nyní zajímat ta nejzákladnější – vyhledávací síť. Valná většina populace jak v ČR, tak i v zahraničí využívá Google jako základní místo pro hledání různých dotazů (kromě Asie, kde jsou další dominantní hráči). Na všechny tyto dotazy můžete cílit svoji reklamu. Jak tedy na to? Pro stavbu správné reklamy musíte dát důraz na tři oblasti – správnou volbu klíčových slov, správně napsaný text a správně nastavenou dopadovou stránku. Tyto parametry pak určují nejen to, jak úspěšně budete získávat nové zákazníky, ale také, kolik za tyto prokliky budete platit. Klíčový ukazatel, který shrnuje všechny tyto údaje, se nazývá „skóre kvality“.

Skóre kvality měří očekávané CTR (click through rate neboli proklik), relevanci reklamy a dojem ze vstupní stránky. Tyto hodnoty pak dohromady dají celkové číslo na stupnici od 1 do 10. Ideální je mít 6–10 z 10. Pokud jste pod touto hodnotou, je potřeba jednu nebo více oblastí zdokonalit.

CTR

Tento ukazatel hodnotí, jak cílová skupina kliká na reklamu a jaký proklik se očekává. Pokud je tento ukazatel „průměrný“ nebo „nadprůměrný“, je vše v pořádku a postupujete správně. Pokud máte úroveň „podprůměrnou“, musíte zlepšit reklamu. Musíte buď zvýšit pozici ve vyhledávání nebo zlepšit nadpis a popis, aby lidé více klikali.

Relevance reklamy

Relevanci reklamy pozná a vyhodnotí Google tak, že porovnává cílené klíčové slovo s reklamou, jestli toto slovo obsahuje. Pokud je klíčové slovo obsaženo v reklamě, šance na proklik se zvyšuje. Pokud tedy máte podprůměrnou úroveň reklamy, musíte ji přepsat. Doporučuje se vždy AB testovat dvě reklamy pro hledání ideální varianty. 

Dojem ze vstupní stránky

Zde vidíme, jak důležité je optimalizovat vstupní stránku. Pokud budete vodit návštěvy z kampaně na hlavní stránku, budete mít velmi nízké skóre a budete tak platit daleko více peněz za klik než ostatní. Co to znamená – musíte mít na stránce v Title, Description a v těle textu ideálně několikrát klíčové slovo. Musíte mít dopadovou stránku optimalizovanou pro mobilní zařízení a načítání stránky musí být rychlé. Google také hodnotí celkovou strukturu stránky.

Když přivedete návštěvníky na stránku, musíte umět tohoto návštěvníka ještě zachytit. Nabídněte mu něco navíc za zanechání kontaktu (celý katalog, více informací o produktu, voucher na konferenci atd.). Navíc nyní existují systémy, které vám přesně změří podle IP adresy, která firma se na vás dívala. Váš sales team tak může danou firmu hned zkontaktovat.

Správně nastavenou reklamou to však nekončí. Adwords je poměrně živý organismus a musíte neustále optimalizovat kampaně, aby fungovaly správně a vy jste maximalizovali efekt. Proto jsou tyto služby často outsourcovány agenturám.

LCG New Media

Vojtěch Lambert

lambertv@lcg360.cz

www.lcgnewmedia.cz


Něco navíc


Jak vypadá dobře postavená reklama a co musí obsahovat reklamní inzerát? Jak ušetřit na reklamě a získávat kvalitní návštěvníky? Na tuto otázku naleznete odpovědi v v naší prezentaci  na: //www.lcgnewmedia.cz/efektivni-kampane-v-adwords-pro-sber-leadu?utm_source=print&utm_medium=prclanek&utm_content=skoleni2&utm_campaign=lcg360

Další články

Inovace
Průmyslový design
Management a řízení
Výzkum/ vývoj

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: