Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Přístupné, flexibilní a pokročilé monitorování stavu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Průmysl 4.0

Přístupné, flexibilní a pokročilé monitorování stavu

Nové výkonné digitální řešení SKF Enlight ProCollect pro sledování vibrací umožňuje průmyslovým podnikům snadno přijmout postupy údržby založené na aktuálních podmínkách.

SKF Enlight ProCollect je nové přenosné řešení pro sledování vibrací, které je navrženo tak, aby pomohlo společnostem zavést inteligentní postupy údržby založené na daných podmínkách nebo aby umožnilo zavedení programů monitorování strojů u širší škály aktiv.

Mobilní akce pro sběr a vyhodnocení dat

Řešení SKF zahrnuje aktualizovanou verzi ručně ovládaného robustního senzoru QuickCollect, a to spolu s ProCollect, což je zcela nová mobilní aplikace. Aplikace ProCollect je vhodná pro standardní operační systémy iOS nebo Android a byla navržena tak, aby se zjednodušil sběr, interpretace a komunikace provozních i strojních dat o stavu zařízení. Nový software navíc bezproblémově navazuje na SKF Enlight Center – vyspělou webovou monitorovací platformu SKF.


SKF Enlight ProCollect je nové přenosné řešení pro sledování vibrací. (Zdroj: SKF)

Jednoduchá obsluha

Systém Enlight ProCollect je snadno použitelný i pro laiky, což umožňuje operátorům a pracovnímu personálu údržby začlenit úkoly monitorování vibrací do jejich každodenních činností. Například lze stáhnout naprogramované inspekční trasy z Enlight Center do zařízení ProCollect, které poté instruuje obsluhující personál o jednotlivých krocích, které jsou nezbytné ke sběru dat. Tato data jsou poté automaticky přenesena na platformu Enlight Center, kde je lze analyzovat a vizualizovat.

Pomoc při řízení údržby

I při své jednoduchosti nedělá Enlight ProCollect kompromisy ohledně toho, co dokáže. Předprogramované alarmy mohou pomoci operátorům a pracovníkům údržby diagnostikovat a opravit běžné problémy ve výrobním závodě. Vizualizační funkce platformy Enlight Center přitom umožňují společnostem generovat řídicí panely, které poskytují přehled o výkonnosti závodu.


Řešení zahrnuje ručně ovládaný senzor QuickCollect a mobilní aplikaci ProCollect. (Zdroj: SKF)

To jim pomáhá činit informovaná rozhodnutí o údržbě, která splňují jejich obchodní cíle. Týmy údržby mohou pomocí sady pokročilých nástrojů této platformy zjišťovat trendy, diagnostikovat problémy a provádět analýzy příčin. Uživatelé mají také možnost dálkového připojení k SKF službám v rámci Remote Diagnostic Services, což jim zajistí přístup k celosvětové síti spolehlivých odborníků společnosti.

Flexibilita výběru formy vlastnictví

Vlastnictví Enlight ProCollect je stejně flexibilní jako jeho použití. Zákazníci se mohou rozhodnout, zda si řešení koupí přímo, nebo si zvolí předplacený přístup, který poskytuje veškerý hardware, software a podpůrné služby, které potřebují, za pevný měsíční poplatek. „Náš model předplacených služeb umožňuje společnostem přesunout náklady na vylepšení programu údržby z CAPEX (capital expenditures, investiční náklady, pozn. red.) na OPEX (operating expenses, provozní náklady),“ říká Barrie Rodgers, product line manager – Mobile Solutions ve společnosti SKF. „Mohou snadno rozšířit svou smlouvu o další vybavení a služby, jako jsou ložiska nebo mazání.“ Zákazníci mohou navíc přejít k cenovým modelům založeným na výkonu, které snižují náklady a rizika spojená s přechodem na pokročilé systémy založené na aktuálních podmínkách a předvídané spolehlivosti.

Michalea Fikejzová

www.skf.com/cz

Další články

Průmysl 4.0

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: