Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Pro bezpečné zvedání a manipulaci
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Pro bezpečné zvedání a manipulaci

Spolehlivost a kvalita vázacích a kotevních řetězových systémů pewag winner je známá zákazníkům nejen v České republice, ale i po celém světě. Tyto vázací prostředky lze vhodně doplnit kompatibilními zvedacími svěrkami a břemenovými magnety, které umožní bezpečné zvedání a manipulaci v mnoha aplikacích.

Ve znamení inovací

Zvedací svěrky se vyznačují vysokou nosností, životností a variabilitou provedení. Svěrky jsou vyráběny v modifikacích vertikální, horizontální, šroubovací, sudové a speciální. Jsou testovány až na dvojnásobek maximálního pracovního zatížení. Svěrky jsou určeny pro zvedání ocelových plechů, trubek a dalších plochých i kulatých materiálů. Jejich nosnost je až 30 000 kg (vertikální) a až 15 000 kg (horizontální). Svěrky pewag winner lifting jsou zárukou vysoké kvality, bezpečnosti a životnosti. Splňují normy EN 13155, Evropskou směrnici o strojních zařízeních 2006/42/ES, australský standard 4991 i American Standard ASME B30.20-2010.

 


Zvedací svěrky jsou vyráběny v mnoha modifikacích.

Bezpečně a s lehkostí

Winner profimag PMA lifting (břemenové magnety) jsou jedním z nejmodernějších zvedacích prostředků a druhou z novinek značky pewag. Vysoká kapacita – nosnost magnetů je dosažena použitím neodymiových magnetů. Tyto břemenové magnety nevyžadují pro svou práci elektrickou energii. Lze je použít jak pro ploché, tak i kulaté profily břemen. Obsluha magnetu je velmi snadná a bezpečná. Bezpečnostní mechanismus uzamkne páku magnetu ve správné poloze, čímž zabrání uvolnění břemene. Díky použitým materiálům jsou břemenové magnety pewag profimag lehké. Samozřejmostí je pětiletá záruka, značkový servis i náhradní díly. Nosnost až 2 000 kg.


Břemenové magnety jsou jedním z nejmodernějších zvedacích prostředků.

Svěrky i břemenové magnety pewag jsou plně kompatibilní se zvedacími ocelovými systémy pewag winner – řetězy třídy G10.

Zvedat a kotvit s jistotou

K bezpečné a spolehlivé manipulaci se stroji, strojními součástmi apod. neodmyslitelně patří šroubovací a otočné vázací body (360°) pewag winner profilift. Šroubovací a otočné vázací body nesou označení PLAW a PLBW a šroubovací vázací body, které vynikají snadnou montáží bez použití nářadí, nesou označení PLDW a PLGW. Všechny typy vázacích bodů však mají společné vlastnosti – spolehlivost při vysoké nosnosti (l.c. až 30 000 kg). Vlastní vývoj a výroba v České republice jsou zárukou nejvyšší kvality při zachování příznivé ceny.

 
Kotevní body vynikají snadnou montáží.

 
Šroubovací a otočné vázací body - spolehlivost při vysoké nosnosti.

Nezapomeňte na mobilní servis!

pewag nabízí testy řetězů mobilní zkušebnou řetězových vázacích prostředků s odborně proškoleným personálem. Tým techniků je vám připraven zkontrolovat a případně opravit vaše stávající vázací řetězy. Po kontrole a případné opravě je vystaven nový certifikát o kvalitě. Tato služba je dalším krokem k zajištění bezpečnosti při práci s vázacími řetězy a k ochraně přepravovaného zboží. Novinkou je systém peTAG, kdy díky čipu v identifikačním štítku každého řetězového systému máte dokonalý přehled o potřebě servisu, životním cyklu a stavu vázacích prostředků. Stále on-line na mobilním telefonu nebo PC. Zkrátka, řetězy bezpečně pod kontrolou a s minimalizací „papírování“ – dokumentace on-line.

Tým techniků je připraven vám zkontrolovat, a případně opravit vaše stávající vázací řetězy.

 
Nejrozšířenější řetězový systém G10 pro zavěšování a kotvení nákladu.

Měřítko kvality: zákazníci

pewag nabízí nejrozšířenější řetězový systém G10 pro zavěšování a kotvení nákladu v
současnosti. Upravená a individualizovaná řešení podle přání uživatelů jsou standardem. Inovativní výrobky a servisní služby zaručují bezpečné a dlouhodobé použití. Díky neustálým inovacím a výzkumu jsou ve firmě pewag vyráběny jedny z nejlepších řetězů na světě. Vysoká kvalita produktů a služeb zajišťuje bezpečnou přepravu osob a zboží po celém světě.


Rakouská značka pewag se zabývá výrobou sněhových řetězů, řetězů pro lesnické hospodářství, břemenových a dopravníkových řetězů, do-it-yourself výrobků, inženýrstvím, vázacími a kotevními prostředky a ochrannými řetězy. Celosvětové zaměstnává 1 500 lidí. Začátky výroby sahají do roku 1479 v rakouském Brücklu. Značka vznikla v roce 1923 ze dvou jmen majitelů: Pengg a Walenta. Firma prodává řetězy do 140 zemí světa, zastoupení má ve 120 zemích. V České republice vyrábí sněhové a technické řetězy určené převážně na export. Podniky jsou ve Vamberku, České Třebové a Chrudimi.
 


pewag

hana.janisova@mmspektrum.com
 

Další články

Inovace
Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: