Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Pro větší efektivitu ve výrobě
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Pro větší efektivitu ve výrobě

Spolupráce mezi výrobcem obráběcích strojů Hurco a dodavateli automatizovaných nakládacích systémů má za následek vyšší produktivitu a větší výnosy. Automatizované nakládání umožňuje rozšíření kapacity v kusové a malosériové výrobě bez potřeby dalšího personálu pro obsluhu strojů. Nakládací roboty je možno také využít v bezobslužných směnách nebo o víkendech.

Automatizovaná řešení od firmy Hurco nabízejí možnost úspěšně řešit rostoucí nedostatek odborníků, konkrétně pro výrobu SME. Jestliže roboty přeberou nakládání a vykládání CNC strojů, pak mohou být specialisté využiti pro náročnější úkoly. To vede ke snížení jednotkových nákladů a efektivnějšímu rozmístění personálu.

„Spolupracujeme s různými dodavateli automatických nakládacích systémů,“ říká Michael Auer, generální ředitel Hurco Německo. „To nám dovoluje uspokojit širokou paletu různých provozních požadavků a umožňuje našim zákazníkům mít udržitelnou cestu ke zvýšení produktivity při stejné výrobní kvalitě.“

To v praxi znamená, že Hurco informuje své zákazníky o vhodných automatizačních řešeních na trhu, jako je Erowa, BMO Automation nebo ZeroClamp, a podporuje je během jejich zavádění. To může dokonce zahrnovat použití DNC rozhraní pro integrování obráběcího stroje do stávajícího systému řízení procesu. Software v tom případě přebírá organizační úkoly a zpracovává výrobní zakázky přes připojená obráběcí centra v souladu s programem.




Operátor nakládá stojany do buňky, programuje obráběcí stroj, spouští program a systém potom spustí provoz.

Kombinace s nakládacími systémy

Praktický příklad aplikace odpovídajícím způsobem prezentuje Erowa, Robot Compact 80 nebo BMO Titanium, robot obsluhující dvě CNC obráběcí centra umístěná napravo a nalevo od nakládacího systému. Díly určené k obrábění jsou dopravovány do robotické buňky na zásobnících. Robotické rameno integrované v rámci buňky je pak jednotlivě umísťuje do obráběcího centra Hurco a po dokončení je vyjímá pro uložení zpět do zásobníků v buňce. Nový nakládací robot Zerobot® od firmy ZeroClamp navíc vyměňuje nástroje a úchopy flexibilním způsobem v průběhu výrobního procesu.


Příklad EROWA Robot Compact 80: Robotické rameno umísťuje obrobky jednotlivě do obráběcího centra HURCO a vyjímá obrobené součásti po dokončení.

„Vše, co zbývá pro operátora je programování obráběcího stroje a nakládání polic do buňky,“ vysvětluje Auer.

Jako mnoho smluvních výrobců vidí Peter Lemke, generální ředitel firmy MAL Metall - und Anlagenbau Lemke, automatizaci jednotlivých výrobních kroků jako jedinou volbu k dobrému splnění požadavku na zakázky bez ohledu na nedostatek personálu.

„Už jsme delší dobu lomili rukama nad hledáním schopných obráběčů,“ popisuje situaci. „Integrace nakládacího robota nám umožňuje provádět druhou nebo třetí směnu s menším počtem personálu.“

Hurco

info@mediacontor.de


Něco navíc…

Video z provozu zmíněných strojů si můžete prohlédnout  zde.

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky














Sledujte nás na sociálních sítích: